AnasayfaWeb / İnternet › Arkadaşlıklar Artık Sanal Alemde Kuruluyor

Arkadaşlıklar Artık Sanal Alemde Kuruluyor

Bir dönem efsane mIRC programları vardı hatırlayacaksınız. O dönemler tabi internet fazla yaygın değil. Yaygın olmadığı kadar kimseninde internet ile işi yok. Hal böyle olunca interneti ilk bağlatan kişiler mIRC programlarını çok iyi tanırlar. Eskiden mIRC yöntemi ile bir sürü dostluk edilinirdi ve şimdi o programlardan eser yok. Günümüz artık akıllı telefon, facebook ve twitter oldu. Şöyle tanımlasak daha doğru olur eski arkadaşlık programlarını. Facebook’un eski halini ve sadece yazım halini düşünebiliriz.

Günümüz akıllı telefon devri dedik ve eskiye nazaran çok yüksek kalitede siteler bulunuyor. Chat sitelerinden konuya değinmişken dünyaca ünlü chat sitesi chatrulet bilmeyen yoktur herhalde. Dünyaca ünlü dedik ve her kesimden her yerden herkesin bildiği bir kesin.

chatroulette18

Nedir Chatroulette ?

Chatroulette kameralı konuşma ve muhabbet etme sitesidir. Burada tüm dünyadan insanlar bir arada buluşarak birbirlerini tanımadan sohbet etmekteler. Beğenmez iseniz karşınıza çıkan kişiyi hemen sıradaki kişiye geçebiliyorsunuz böyle bir chat uygulaması ve sitesi. Chat rulette sistemi Rusyalı bir öğrenci tarafından geliştirilip keşfedilmiş. Genç insanların çoğunlukta buluştuğu bir platform olan chatroulette, her kesime hitap ediyor.

Chatroulette Türkiye de birden fazla site açılmıştır. Klonu çok olmasına rağmen kaliteli hizmet veren site bulmak bir o kadarda zor oluyor tabi ki. Benimde kullanmış olduğum chatroulette Türkiye sitesini paylaşmak istiyorum sizlere. Kaliteli bir hizmet vermek, büyük kullanıcı kitlesine sahip olmak ve buna benzer bir çok chat rulet siteleri mevcut olarak karşımıza çıkıyor. Başlıcalarını sayacak olursak ; Omegle, chatpowa, chatraw ve chatroulette gibi normal chat sitelerinden fazla kullanıcı kitlesine sahiptirler.

Bu Tarz sitelerin yayılmasındaki en büyük etken rastgele insanların karşınıza çıkmasıdır 2010 yıllarında hızla tüm dünyada duyulan bu tarz siteler popülerligini yavaş yavaş keybetsede yine canı sıkılıp arkadaş aramak için eğlenceli adresler haline gelmeye başladı özellikle omegle olarak tabir edilen site Türkiyede sıkça kullanılıyor fakat art niyetli insanlar yüzünden genel olarak alay amaçlı kullanılmakta dikkatli olmanızda fayda var. Dünyada kime sorarsanız sorun tüm herkes Do You Now Chat Rulet sorsunun cevabını bilecektir. Sizlere önereceğim adreste de kaliteli kameralı sohbet imkanı bulabileceksiniz. http://www.chatroulette18.net/ adresine girerek sizde Omegle ve Chat Roulette keyfini yakalıyabilirsiniz.

adresine girerek sizde Omegle ve www.chatroulette.com.tr keyfini yakalayabilirsiniz.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.269 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.