AnasayfaWeb / İnternet › Trustrank Ne İşe Yarar? Nedir?

Trustrank Ne İşe Yarar? Nedir?

Web site sahipleri için Trustrank önem arz ediyor. Sitelerin kalite değerini bu trustrank sayesinde anlayabilirsiniz. Google’ın karmaşık algoritmasını henüz çözememiş olan webmasterlar, trustrank değerine önem vermektedir. Google’ın bu algoritmaları kaliteli siteler korunup yükseltilirken yeni ve kalitesiz siteler çeşitli filtrelere ve kriterlere uygunsa yükselir veya düşmektedir. Birkaç sene öncesine kadar Pagerank olarak bilinen Google’ın kriteri artık günümüzde Trustrank’e dönmüş durumda olduğunu görebiliyoruz.

Trustrank aslında sitenin özgün olup olmamasını bizlere gösteriyor. 3 ve üzeri Trust değerine sahip siteler özgün ve düzenli yazıların girildiği adresi bizlere göstermektedir.

trustrank-nedir

Trustrank Neleri Gösterir ve Trustrank’ın değerini nasıl anlarız ?

  • Sitenin güncellenme sıklığı
  • Sosyal medyadaki yaygınlığı
  • Site kodlamasının o günün yazılım popülerliğine uygunluğu
  • Sitenin hızlı olması
  • Kullanıcıya zarar verecek güvenlik açıklarını içermemesi
  • Diğer sitelerden aldığı bağlantılar

Kriterler değerlendirilmektedir. Trustrank değeri siteler için önemlidir. Tanıtım yazıları vs alacaklar içinde önem arz ediyor tabi kide.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

16.882 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.