AnasayfaWeb / İnternet › WordPress Bilgilendirme Kodu Hazırlama

WordPress Bilgilendirme Kodu Hazırlama

WordPress alt yapılı sitelerinizde, bloglarınızda kullanıcılarınıza bir şey hatırlatmak, bilgilendirmek isteyebilirsiniz. Ancak bunu renkli bir kutu içerisinde yapmak istediğinizde devreye kodlar girer. Bu yazıda sizlere WordPress alt yapılı sitelerinizde nasıl bilgilendirme kodu yapabileceğinizi anlatacağım.

Bilgilendirme kutusu ile ziyaretçilerinize yorum yapmalarını hatırlatarak yorum sayılarında artış elde edebilirsiniz. Bilgilendirme kutusu için yapmanız gereken şey çok basit.

Öncelikle kullandığınız temanın klasöründe bulunan style.css dosyasını bir text editör programıyla açın.

Style.css dosyasının en altına aşağıdaki kodları yapıştırın.

.bilgi {float:left;width:95%;height:40px;line-height:20px;padding:10px;background:#F4FA58;color:#333;font-family:Tahoma;font-size:12px;border:1px solid #393B0B;-webkit-border-radius: 7px;-moz-border-radius: 7px;border-radius: 7px;}

.bilgi a {color:#333;text-decoration:underline;}
.bilgi a:hover {color:#fff;background:#333;text-decoration:none;}
.bilgi strong {font-weight:bold;}

İşlem bu kadar. Bu kodlarda oynama yaparak kutu rengini, büyüklüğünü, yazı tipini vs. değiştirebilirsiniz. Size kalmış bir şey. Bu kodları style.css dosyasına ekledikten sonra sitenizde bilgilendirme kutusu eklemek istediğiniz yere de aşağıdaki kodu ekleyin.


bilgilendirme-kodu

Eğer istediğiniz bilgiye sitemizde ulaşamadıysanız aşağıdaki bölüme lütfen bir yorum bırakın. E-bülten’e mail adresinizi kayıt ederseniz konu hakkında bilgilendirme maili alacaksınız.

Bol hitli bloglar…

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

16.882 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.