AnasayfaWeb / İnternet › WordPress Otomatik Güncelleme Sorunu

WordPress Otomatik Güncelleme Sorunu

WordPress sıklıkla güncellenmeye başladı. Dünde yeni versiyonu ortaya çıktı ve bir çok kişi güncelleme yapabildi. Ancak WordPress sisteminin şöyle bir olayı var. Bazen güncelleme yaparken aniden pencereyi kapatıyoruz ve güncelleme yarıda kesiliyor. Haliyle site bozuluyor ve şablonlar yerine oturmuyor.

Bugün benimde başıma geldi bu ` Zamanlanmış bakım dolayısıyla site uygun değil. Bir kaç dakika içinde tekrar kontrol edin. ` uyarısı. Dedim ne oluyor. Sonra aklıma geldi. 2 senedir kullandığım sistemin yine güncelleme hatası aldığını.

Peki bu hatayı nasıl önleriz yada bu hatanın çözümü nedir? Oldukça basit aslında. Eğer böyle bir durum olursa 5 dk. bekleyin. Yok hala düzelmedi ise hemen FTP’ye girip ana dizinde bulunan “.maintenance“dosyasını hemen silin. Bu hatayı genelde güncelleme yaparken yapıyor. WordPress 3.6 güncellemesinde de yapmıştı bunu. Bu yüzden yukarıda ki hatayı alırsanız hemen ana dizinde bulunan maintenance adlı dosyayı sildiğinizde sitenizin düzeldiğini göreceksiniz.

Yazar : EagLe

91 Sakarya doğumlu olan ben, bu güncel blogda çeşitli paylaşımlar sunmaktayım. Henüz html + css gibi web tasarım için gerekli bilgileri öğrenmemiş olsam da paylaşmak güzeldir.

Dikkat;

Konu ile alakasız yorumlar silinir.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.224 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.