11 Eylül de Ne Olmuştu ? Hatırlayalım

Posted on

11 Eylül saldırıları, El Kaide’nin 11 Eylül 2001’de Amerika Birleşik Devletleri’nde sivilleri ve askerleri hedef alan bir dizi terör saldırısıdır. Aşağıdaki yazıdan devamını öğrenebilirsiniz.

11 Eylül 2011 denilince aklımıza ilk o hain saldırılar geliyor tabikide. Yerel saat itibari ile 08:46:30 Amerikan Hava Yollarına ait kaçırılan yolcu uçağı Dünya Ticaret Merkezi Kuzey Kulesi 94.-98. katları arasına kulenin kuzey tarafından çarptı. Bina çarpmadan 102 dakika sonra yıkıldı.

Ardından  Yerel saatle 09:02:59 da ikinci bir uçak Dünya Ticaret Merkezi güney Kulesi 77.-85. katları arasına kulenin güney tarafından çarptı. Bina çarpmadan 56 dakika sonra yıkıldı.

O günü hiç unutamıyorum zaten. Küçük bişeyiz tabiki. Televizyonu bi açarsın ve haberlerde bas bas siren sesleri . Çok kötü günlerdi gerçekten. O uçağın içindekilerin korkusunu biz bilemeyiz ama düşünsenize koskoca binaya bilerek çarpıyorsunuz ve intihar . Ufak bi araştırma yaptım vikipedia kaynaklı onuda yazıya dökeyim.

” Dünya Ticaret Merkezi kulelerine çarpan uçaktaki teröristlerden birinin pasaportu uçağın kuleye çarpmasından sonra aşağıya fırlamış ve bölgedeki bir polis tarafından bulunmuştur. Teröristlerin havaalanına gelirken kullandıkları ve havaalanına otoparkına bıraktıkları araçta uçak kullanım kılavuzu ve Kur’an bulunmuştur. Amerikan hükümetinin araştırmasına ve 11 Eylül Komisyon Raporu’na göre yolcu uçaklar Usame Bin Ladin‘in lideri olduğu El Kaide örgütünün 19 üyesi tarafından kaçırıldı ve eylem gerçekleştirildi. ”

Daha 11 eylül gelmeden yine provokasyonlar başlamış. El Kaide yine saldıracağını söylüyor. Söylentiler böyle fakat netlik kazanmış birşey yok. New York Belediye Başkanının açıklamasına göre böyle. İnşallah herhangi birşey çıkmaz. Gerçekten çok kötü bi durum.

Tekrardan saldırıda ölenleri anıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir