2011 Xperia Modellerine Kötü Haber

6

Eğer sizde benim gibi 2011 yılında Sony’nin yeni telefonlarından olan Xperia modellerinden aldıysanız bu haber sizi üzecek. Sony yaptığı açıklamada malesef 2011 yılında alınan Xperia modellerine Android 4.1.1 Jelly Bean güncellemesinin gelmeyeceğini açıkladı.

Sony güncelleme bakımından diğer Android tabanlı sistemlere bakıldığında daha insaflı davranıyor. Ancak bu sefer ki güncellemenin performans açısından 2011 yılında ki telefonlara gelmeyeceğini duyurması pek çok Xperia sahibini üzmüş oldu.

Sony’nin resmi blogundan yapılan açıklamada ;

Xperia Arc S, Xperia Arc, Xperia Neo V, Xperia Neo, Xperia Ray, Xperia Mini, Xperia Mini Pro, Xperia Pro, Xperia Active, Live with Walkman ve Android 4.0 ICS güncellemesini almayan Xperia Play gibi modeller Android 4.1 Jelly Bean güncellemesini almayacak.

Alınan bu karar doğrultusunda sebep olarak ise telefonların kullanıcı deneyimini ileri taşımayacağını düşünmeleri olarak göze çarpıyor. Sony, 2012 yılında çıkardığı NXT ailesi için Jelly Bean vereceği biliniyor ama Xperia Miro, Xperia Tipo, Xperia Tipo Dual, Xperia Sola ve Xperia U modelleri için Jelly Bean ne zaman gelecek henüz belli değil.

1 yorum

  1. backlink dedi ki:

    Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.369 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.