2013 Makyaj Modasında Neler Var ? Nelere Dikkat Etmeliyiz

14

Günümüzde birçok bayan için makyajdan ziyade makyajın tarzı önem kazanmaktadır. Bu yönde hareket eden bayanlar, öncelikle yüz tiplerini en ince detayına kadar tanıyıp ona göre uygun makyajı yapabilmenin amacındalar.2013 Makyaj Modasının da asıl amacı bayanların kendi yüz hatlarına ve cilt renklerine en uygun makyajı yaratmak. Eskiden olduğu gibi abartılı ve neredeyse tüm makyaj malzemelerinin kullanılarak yapıldığı makyajların yerini artık daha natürel, daha etkili ve yüzün gerçek ışıltısını ön plana çıkaran dokunuşlar önemli. Amaç, yüzümüzü gereksiz yere boyamaktan çıkıp, doğal güzelliği ön plana çıkaracak vurguları yapmak. Bu nedenle 2013 Makyaj Modasında öne çıkan renkler belirli kalıplarda olmayıp, her cilde göre en uygun renk olmakta. Örneğin, turkuaz tonlardaki makyaj her zaman yaz aylarının favorisidir ancak gerek cilt rengine gerek göz yapısına uymayan bir bayan için moda uğruna turkuaz tercih etmek kaçınılması gereken ilk kuraldır.

Gözlerde doğallığı yakalamanın önemli noktalarından biride kaliteli bir göz kalemi seçmek ve doğru şekilde kullanabilmektir. Göz yapısına uygun tarzda kalem ve far sürmeyi başardığınız zaman, cilt tonunuza uygun renkle bir allık ile makyajınızı tamamlayarak 2013 Makyaj Modasının amaçladığı doğal ve alımlı bir görünüme sahip olabilirsiniz.

makyaj modası

2013 makyaj modası

Doğal ışıltının ön planda tutulduğu 2013 Makyaj Modasında rujlarda da tercih yine natürel renklerden yana. Pembe ve şeftali tonları favori iken ıslak görünüm veren parlak rujlar artık tercih edilmiyor. Gece makyajında renk seçimini tamamen özgür bırakan 2013 Makyaj Modasının 1 numaralı tercihi kırmızı. Ancak, parlak olmayan, mümkün olduğunca mat görünümlü seçilmesi, her zaman makyajınızı iddialı gösterdiği kadar bir o kadar da doğallığınızı koruyacaktır.

2013-makyaj-modası-2

 

2013-makyaj-modası-3

 

2013-makyaj-modası-4

 

2013-makyaj-modası-5

 

2013-makyaj-modası-6

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.388 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.