6 sene önce
6 sene önce

2014-2015 Sonbahar/Kış Bayan Ayakkabı Modası

Yaz ayları artık yavaş yavaş tükeniyor, bu sebeple 2014-2015 sonbahar/kış sezonu için popüler olan bayan ayakkabı modellerini incelemeye başlayabiliriz. Kadınsı modellerde oldukça fazla yer alan ayakkabı sektöründe defilelerde birebir erkek ayakkabı modellerine fazla yer ayıran feminen modeller mevcut olduğunu biliyoruz.

Esasında bu seneki modeller arasında her zamanki gibi vazgeçilmeyen şık davetlerin vazgeçilmeyen yüksek topukların yanı sıra karşımıza gündelik hayatta kullanılan rahatlık hissi veren topukların kısa ve kalın olması görülmekteydi. Ancak yeni sezon olan 2014-2015 sonbahar/kış ayakkabı modasındaki en büyük değişiklik ayakkabıların kürk detayları eklenerek yeni modelleri ele geçirdiğini görebiliyoruz. Diz üstü çoraplar ile birlikte alçak topuklu uzun çizmeler estetikliğinden ve güzelliğinden hiçbir ödün vermeden tüm şıklıkları ile bayanlar için ideal ve vazgeçilmez görünüyor

2014-2015 sonbahar/kış bayan ayakkabı modelleri ile birlikte ayakkabılarda dekolte olduğu görülüyor. Bağcıklı ayakkabılar ile çizmelerde yapılan bu dekolteler göz dolduruyor. Değişik versyonlarda ve tarzlarda yapılan bu ayakkabılar ayak dekoltesinin hangi şıklıkta olabileceği konusundan bayanlara değişik fikirler verebiliyor. Aynı anda yüksek topuklu ve bilekten bağlı ayakkabılar için ise yeni bir tarz olarak bu yıl tokalardaki değişiklikler ve tarzlar ön planda bayanların beğenisine sunulmuştur.

Bayan ayakkabı modelleri arasında yeni bir farklılık olarak yine Cut-Out tarzı ayakkabılar en popüler botlar olarak bu yıl görülüyordu. Ancak 2014-2015 sonbahar/kış bayan ayakkabı modellerinde ise çizmelerinde etkilendiğini net olarak görüleceği kesindir. Kesik görünümlü ayakkabı biçiminde ve farklı tasarım modelleri ile değişik tarzda bayanların beğenisine sunulacaktır.

Bu Yazıyı Paylaşın

En Çok Okunanlar
Yazılarımızı hobi olarak alıp kullanabilirsiniz. Biraz emeğe saygı yaparsak çokta güzel olmaz mı?