5 sene önce
5 sene önce

2016 Sigara Zammı Geliyor

Yeni hükümetin kurulması ile birlikte yeni zamlarda gündemde. 1 Kasım seçimlerinden sonra Ak Parti çalışmalarına hızlı bir şekilde başladı. İlk olarak sigara’da zam yapacaklarını duyurdular. Geçtiğimiz günlerde’de haberlerde sıkça karşımıza çıkan bu zamlar ile ilgili halk isyanda. Sigaranın ortalama 10 Lira’da olduğu şu zamanlarda 2016 yılında yapılacak zam ile birlikte 12 Liraya kadar çıkması bekleniyor.

Yapılan düzenlemeler ile birlikte artık sigara’da içilmeyecek gibi. Her sene bir yada iki kere zam yapılan sigara’da tiryakiler yavaştan bırakacak gibi. Devletin yapmayı planladığı bu zam, sigarayı bıraktırmak yönünde olsa’da en çok tüketilen ve vergisi en yüksek olan bir üründen bahsediyoruz. Haliyle yine devlet kazanacak gibi. Her türlü önlemlere rağmen yinede sigara içilmeye devam edilecek.

sigara-kadin

Devletin her yıl ve yılda iki kez düzenli olarak yaptığı zamlar milletinde canına tak etmiş durumda. Özellikle eğlence ve keyif sektöründe ki ürün veya hizmetlere yaptıkları bu zamlar hayattan soğutur derecesinde. Yani bu ülkede yaşamak için sadece çalışmak gerekiyor. Hiç eğlenmeyeceğiz hiç keyif verici maddeler kullanılmayacak OT gibi hayatımızı sürdüreceğiz.

Yani eğlenmek hakkımız değil, bu ülkede bir vatandaş olarak yaşamıyoruz bizler. Bir Avrupa görmüş vatandaş olarak ( ki bu bir kalıplaşmış söz oldu artık ) yabancı ülkelerde ki vergi kısıtlamaları ve eğlence sektörü vs o kadar güzel işliyor ki gidip görmeniz gerekiyor.

Ülke’de ki tek sorun sanki sigarayı bıraktırmakmış gibi bir algı oluşturuluyor ve bunu iyice gerçekleştirebiliyorlar. Ülkemiz eskiden ne kadar güzeldi keşke o günlere dönebilsek diyesi gelebiliyor insan.

Kişisel notum ; Önce ülkede’ki şerefsizleri temizlemek gerekiyor. Doğu insanının pankartlar ile desteklediği terör örgütünü haber kanallarında göstermeleri ne kadar ilginç ve ironiktir. Ülke ekonomisi yükseliyor derken bir taraftan iyice alaşağı ediliyor.

Son olarak 2016 yılı sigara zamlarının tartışmaları ile geçecek. Tabi ki bu zamlar sadece sigara ile kalmayacak. Elektrik faturasına bile 180 – 200 lira ödediğimiz zamanlara geldik. Su faturasının 150 lirayı geçtiği bir dönemde yaşıyoruz. Kafalar karışık 🙂

Hayırlısı ülkemiz için diyelim. Zaten hep susa susa bu hale geldi ya bu ülke. Birileri zengin olacak diye fakir ve sürekli evden işe işten eve gelen insanlarımıza oldu ya ne oldu ise!!!

Bu Yazıyı Paylaşın

En Çok Okunanlar
Yazılarımızı hobi olarak alıp kullanabilirsiniz. Biraz emeğe saygı yaparsak çokta güzel olmaz mı?