Ağırlık Çalışması İle Kilo Verilebilir Mi

Posted on

Ağırlık antrenmanları ve egzersiz sırasında kaslar birçok mekanizma ile uyarılmaktadır. Bu uyarılar sayesinde kaslar etrafındaki hücreleri aktive eder. Bu aktivasyon sonucunda hücre içerisinde oluşan kasların daha büyük görülmesine ve daha güçlü yapıya gelmesine ortam sağlar.

Bununla birlikte antrenman sırasında kaslarda meydana gelen hasarlar dinlenme ve uyku sırasında yenilenirken vücut bir sonraki zorlamaya kadar daha iyi adapte olabilmesi amacıyla yapısı güçlendirilir. Bu durumu da bol protein depolayarak ve yapısını değiştirerek meydana getiren kas lifleri yeni hücreleri oluşturmaz.

Diyet ve ağırlık antrenmanları ile kilo vermeyi ve kilo verirken vücudu güçlendirmeyi sağlar. Diyet ile egzersizi yapan kişiler 12 haftada 7 kilodan fazla verebilmekteyken sadece diyet yapan kişiler 12 haftada 6 kilo verebilmektedir. Ağırlık Çalışması İle Kilo Verilebilir Mi sorusuna kanıt olarak gösterilmektedir.

Ağırlık Egzersizleri Nasıl Zayıflatır?

1.Bu antrenmanlar büyüme hormonu ve testosteron düzeylerini olumlu şekilde etkilemektedir. Bu ağırlık agremanları daha iyi ve hızlı çalışan metabolizmalarda, daha aktif bir vücut ve daha iyi yağ yakımı meydana gelir.

2.Bu antrenmanlarla artan kas kütlesi çok fazla kalori harcamaya sebep olur. Abartmadan zayıflamaya uzun vadelerde çok büyük katkısı olacaktır.

3.Ağırlık antrenmanları insülin direncini yenebilmeyi sağlar. Kas hücrelerinin çalışmasını ve bunla beraber daha fazla glikoz kullanımını sayesinde bu durum kilo vermekte zorlanan kişilerin yaşadıkları sıkıntıları aşabilmesi demektir. İnsülin direncinin kırılması kilo vermeye değil, sağlıklı bedene kavuşmayı sağlayacaktır.

4.Zayıflamak için yapılan egzersizler compound egzersizleri ile yapılmalıdır. Bu egzersizler yapıldığında hem daha fazla kas hem de fazla kas kazanmaya yardımcı olur.

5.Ağırlık antrenmanları yapmak diyeti az da olsa kısıtlasa da iyi beslenme ile protein, karbonhidrat alımlarına dikkat edilmelidir.

6.Ağırlık egzersizleri yaparken zamanda aşırıya kaçılmaması gerekmektedir. Aksi takdirde fazla antrenman yapmak kilo verme sürecini yavaşlatır. Düzenli egzersiz ve diyet sayesinde uzun vadelerde kilo vermek mümkün olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir