Akıllı Saat Modası

7

Apple, akıllı saati Watch’u duyurduktan sonra akıllı saat rüzgarı ivmelendi.

Apple’ın tanıttığı yeni cep telefon modeller iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’un ardından akıllı saati Watch tüm dünyada değişik tepkilerle karşılaştı. Bir kısım yeni modelleri çok başarılı bulurken, diğer bir kısım ise beklenen devrim niteliklerinde özellikler taşımadığını ifade etti.

Apple Watch, iPad tanıtımından sonra şirketin lanse etmiş olduğu ilk yeni ürün segmenti olarak karşımıza çıkıyor.349 Dolarlık fiyatı ile 2015 yılında satışa çıkacak olan saat, görüşme yapacak ve mesaj alacak, müzik çalacak ve dijital bir cüzdan görevi görebilecek. Saat ile ilgili moda yorumcuları estetik görünüşü hakkında olumlu not vermiş olmasına rağmen, bazı teknoloji yazarları pil ömrü konusunda olumsuz davrandı.

Bunun yanında Apple’ın rakibi olan diğer şirketler de akıllı saatlerini duyurdu. Sony, LG, Samsung ve Motorola da Android Wear işletim sistemi ile çalışan akıllı saatlerini tanıtırken, onlar da beklenen başarıyı yakalayamadı. Apple’nın akıllı saatini diğer akıllı saatlerle karşılaştırdık.

Sağlık İçin ‘Watch’

    Apple’ın akıllı saat modeli Watch’un diğer yenilikleri arasında sağlıkla ilgili özellikler de dikkat çekiyor. Watch sağlık ve hareket izleyicilerini birleştiriyor. Saat spor, lüks ve normal olmak üzere üç modelden oluşuyor. Spor modeli üst seviye spor aktivite takibini sağlamak için kullanılıyor. Apple bu konuda akıllı saat kullanımının insan sağlığına olumlu yönde etki edeceğini söylüyor.

sony_smartwatch2

Bunu da fiziksel aktivite takibi yapan uygulamaları ile başarmayı amaçlıyor. Watch’un içerisinde adım sayan ve kalp atışı ölçen sensörler mevcut. Saatin ‘hareket’ uygulamaları sayesinde gün içinde yakılan kalori miktarı, ayakta kalınan süre, atılan adım gibi bir çok kişiyle ilgili sağlık bilgilerini grafik halinde sunuyor.

iwatch

Saatin içinde yer alan uygulamalardan Workout – Antrenman uygulaması ise kişiye gün içinde yapılan koşu ya da bisiklete binme gibi aktiviteler hakkında özel bilgiler sunuyor. Saat tıpkı bir ivme ölçer gibi kullanılarak bütün vücut hareketlerini izleyebilme özelliğine sahip. Ayrıca saat özel bir sensör yardımı ile kalp ritmini takip etme özelliğini de kullanıcılara sunmuş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.418 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.