Akvaryuma Neler Alınmalı?

6

Çocukların veya olgun insanların en çok sevdikleri ve beslemek istedikleri bir tutku olan akvaryum balığı ne kadar kolay görünse de bence çok zor ve çok pahalı bir olay.Çünkü malzemeleri veya balıkları çok pahaladır.Ha ben japon besleyeceğim diyorsanız 5 liraya gider bir balık alırsınız ve onu gider bir şaşala koyarsını beslersiniz.Fakat ben anlatacaklarım balıkları için ideal ve görüntüsü bakımından zevk uyandıracak bir besleme yöntemi.

Öncelikle hemen bir pet-shop’a gidiyoruz ve söyleyeceklerimi bir bir alıyoruz.Söyleyeceklerimide bu arada ne işlevi göreceğini açıklayacağım.

akvaryum

Alınacaklar Listesi :

  1. Tank: Aslında bu alacağımız olmasasa olmazlarımızdan çünkü balıklar  burada yaşayacak.Vereceğim ebatlar orta seviyede bir tank ve hemen hemen her balığın rahatça yaşayabileceği bir ölçülerde.70X40X50 boyutlarında dikdörtgen bir tank alacağız.

2. İç Filtre:Suyun akışını ve su içerisindeki pislikleri kendi süngerinde hapseden iç filtredir.Ayrıca suya hava verir.Alınması şarttır.

  1. Dış filtre: Bunu almazsak bir sorun teşkil etmez.Ancak suyu sürekli temizlediğinden dolayı bütün akvaryumcular bunu kullanır.Görevi suyu haznesinde bulunan katmanlardan geçirerek suyu temizlemesi ve berraklaştırması.

4. Isıtıcı: Amazon balıkları veya sıcak balıkları belirli bir su ısısında yaşamakta olup bu ısı değerlerinde su olmazsa balıklar ölecektir.Almamız eğer japon besliyorsak almamalıyız çünkü japon balıkları her türlü ısıda yaşar amazon ve sıcak suda yaşan balıkları için almalıyız.

5. Hava taşı ve Hava Motoru:  Akvaryuma normalde iç filtre çıkarttıkları kabarcık sayesinde suya hava vermekte.Lakin bazı balıkları özellikle japonlar çok fazla havaya gereksinim duymaktadır.Bunun için havayı kompresör den hava motoru ve suya havayı ise hava taşı vermektedir.

6. Dekorasyon: Dilerseniz canlı bitki yada yapay bitki alabilirsiniz ayrıca ufak taneli kumları alıp akvaryumun zeminine döşeyebilrisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.323 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.