Android L Bugün Tanıtılıyor

8

Bugün San Francisco’da düzenlenecek olan Google I/O etkinliğinde yeni Android sürümüne dair bilgiler aktarılması bekleniyor. Android cihaz kullanan kullanıcıların ve meraklıların büyük merakla beklediği Geliştiriciler Konferansı’nda sadece yeni Android sürümü değil; giyilebilir cihazlar için tasarlanan Android Wear işletim sistemine dair bilgiler ve ilk ürünleri gibi bilgiler aktarılacak ve tanıtılacak. Bunların yanı sıra Google uygulama ve servislerinde yaşanan son gelişmelere dair bilgiler, Android TV’nin yanı sıra Google’ın sağlık tabanlı yeni hizmeti Google Fit ve Android işletim sistemine ait istatistiki bilgiler gibi farklı servislerde tanıtılacak.

Tam kesin olmasa bile sızdırılan bilgilere bakıldığında Android 4.5 ve Android 5.0 diye adlandırılan Android L ‘nin bu gece tanıtılması bekleniyor. Yeni sürüm Android’in L harfi ile başlanması da beklentiler arasında. Tabi bunların hepsinin varsayım olduğunu da söylemeliyiz. Biliyorsunuz ki Google, tüm Android sürümlerinde alfabeyi takip ediyor. Bundan önce ki güncellemesi KitKat idi. Sonrası L harfi ile başlayan bir tatlı ismi belirleyecek olması sürpriz bir gelişme elbette ki değil.

android-l

Teknoloji forumlarında bir görüntü dolaşıyor bugünlerde. Android L hakkında ufak bir ekran görüntüsü gösterilmiş. Google’ın bildirim ekranında yer alan simgelerde değişime gideceği zaten konuşuluyordu. Birde telefonu sessize aldığımızı gösteren ikon da bu değişimden nasibini alması bekleniyor. Yeni güncelleme ile birlikte çok farklı değişimler söz konusu olacağı tartışılmaz.

Bakalım bu akşam ki Google Konferansından sonra neler yaşanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.388 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.