Android Market ‘ in yeni adı Google Play Store oldu

7

Android telefonların vazgeçilmez programı ve aradığımız tüm araçları bulabildiğimiz Android Market ‘in adı değişti. Değişim tabi yine Google ‘ dan geldi. Telefon kullanıcıları da biraz tedirginlik de yaşamadı değil. İlk başta Android Market silindi , Android Market telefonumda yok gibi cümleler kuruldu. Ancak konu bambaşkaydı. Artık Android Market yok onun yerine Google Play Store var.

Android telefonlarda uygulama indirmeye yarayan Android Market artık yok. Onun yerine Google Play Store ismi kullanılacak. 8 Mart 2012 tarihinde kullanıcılara sunulan bu Google Play Store ile ne gibi yenilikler geldi, Google Play Store ve Android Market farkı nedir? Bunları biraz ele alalım.

Yeni yayınlanan versiyonu ile Google Play Store 3.4.7 hız bakımından kullanıcıları tatmin edici. Yüklenmek istenen uygulamaya ait sayfaların açılışı markete göre çok daha hızlanmış izlenimi bırakıyor.

Google Play Store nasıl geçiş yapacağım derseniz, telefonunuzun wi-fi açtıktan sonra Android Market ‘ e girin direkt olarak yeni sürüme geçiş uyarısı verecektir. Buradan da bu işlemi yapabilirsiniz.

1 yorum

  1. alihanbakırcı dedi ki:

    Ulan Aklımız cıktı la birden marketi göremiyince telefonuda yeni aldım siteden siteye market aradım valla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.323 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.