7 sene önce
7 sene önce

Android Telefonlarda Zil Sesi Nasıl Ayarlanır

Büyük bir hız ile gelişmekte olan teknoloji sayesinde özellikle son birkaç yıl içerisinde yaşanan gelişmeler neticesin tüm dünya genelinde akıllı telefon modelleri insanların kullanımına sunuldu. İnsanların pek çok işlemini kolay bir şekilde gerçekleştirebilmelerine olanak sağlamakta olan yeni nesil cihazlar bulunmaktadır.

Bu yeni nesil akıllı telefonlar sayesinde insanlar oldukça geni bir yelpaze içerisinde pek çok olanaktan yararlanabilmektedir. Yeni nesil teknoloji ile ortaya çıkan akıllı telefonlarda genel olarak Android işletim sistemi kullanılmaktadır. Günümüzde Android işletim sistemi bulunmakta olan akıllı telefonlarda kullanıcılar dilediği şarkıyı zil sesi olarak yapabilmektedir.

Android Telefonlarda Zil Sesi Nasıl Ayarlanır

Android işletim sistemi yer almakta olan müzik dosyalarını zil sesi ve çeşitli diğer uyarı seslerine uyarlamak olanak dahilindedir. Ancak bazı cihazlar piyasaya bu konuda çeşitli kısıtlamalar ile çıkabilmektedir. Android işletim sisteminin bazı sürümlerinin yer aldığı telefonlarda müzik dosyası direkt olarak seçilerek zil sesi olarak ayarlanabilmektedir.

Ayrıca tüm telefonlarda ve tüm sürümlerde ayarlar menüsünden de istenilen müzik dosyasını zil sesi olarak atamak olanak dahilindedir.

Bu Yazıyı Paylaşın

En Çok Okunanlar
Yazılarımızı hobi olarak alıp kullanabilirsiniz. Biraz emeğe saygı yaparsak çokta güzel olmaz mı?