7 sene önce
7 sene önce

Android Telefonunuzu Tam Güvenlik

Telefonlarımızda her zaman güvenlik bir adım önde olmuştur çünkü etrafımızda o kadar çok meraklı göz var ki buna engel olmak o kadar kolay değil.

Çoğumuzun telefonunda kimsenin görmesini istemediğimiz şahsi resimler, videolar, ya da mesajlar mutlaka vardır. Biraz daha ileri gidecek olursak kimsenin görmesini ve kullanmasını istemediğiniz uygulamalar örneğin; whatsapp, picassa, instagram, facebook, gmail ve çok daha fazlası işte tüm bunları o meraklı gözlerde uzak tutabilmeniz adına sizlere Gallery & App Lock + Hide uygulamasını tanıtacağız.

Uygulamanın açılımında size nasıl bir güvenlik kodu oluşturacağınız ve kullanımını anlatan bir eğitim bölümü mevcuttur. Fakat biz kısaca bahsedelim.

Uygulama açılışında 3 farklı kilit seçeneğinden birisini seçiyorsunuz. Bunlar; Desen kilidi, Pin, Ses kilidi.

İkinci aşamada güvenliğiniz için sizden email adresi ve güvenlik sorusu istiyor şifrenizi unuttuğunuz da yardımcı olabilmek adına.

Üçüncü adımda bir uygulamaya şifre girdiğiniz de kaç dk içinde tekrar size şifreyi sormayacağını belirliyorsunuz.

Dörüdüncü adımda gelen ekrandan gizlemek Ya da şifrelemek istediğiniz uygulama, resim Ya da videoları seçiyorsunuz ve uygulamayı aktif ediyorsunuz.

Gallery & App Lock + Hide2

Çok basit bir kullanımı olan bu uygulama sayesinde güvenliği Hiçbir zaman elden bırakmayacaksınz.

Gallery & App Lock + Hide uygulamasını Google Play de ücretsiz olarak bulabilceğiniz gibi ücretli Pro sürümüde mevcuttur.

Bu Yazıyı Paylaşın

En Çok Okunanlar
Yazılarımızı hobi olarak alıp kullanabilirsiniz. Biraz emeğe saygı yaparsak çokta güzel olmaz mı?