Android Cihazlara Uygulama Yükleme

2

Android market, Android telefon kullanıcısı için pek çok yeni uygulamayı ve popüler uygulamayı keşfedilme olanağı sağlamaktadır. Android market sayesinde pek çok kategoriden hava durumu, finans, multimedya ve sosyal medya gibi pek çok kategori içerisinden uygulama edinebilmesine v cihaza yüklenebilmesine yardımcı olmaktadır.

Android telefonlar üzerinden cihaz üzerine uygulama yükleyebilmek için öncellikli olarak uygulamalar alanından Google Play Store’ ye giriş yapmak gerekmektedir. Bu işlemin ardından cihaz üzerine indirilmek istenen uygulamanın adını arama alanına yazmak gerekmektedir. Bu noktada uygulama adının arama alanına yazılması esnasında yazılan kelimenin devamı algılanarak eğer bir uygulama ile eşleşiyor ise sonuç kısmında otomatik olarak çıkacaktır.

Android

Bu noktada sonuç kısmında çıkan uygulamanın üzerine tıklamak gerekmektedir. Bu işlemin ardından çıkan ekran üzerinde yer alan yükle butonuna basılması gerekmektedir.  Daha sonra çıkan ekranda ise kabul et ve indir denildiği zaman uygulama indirilmeye başlayacaktır. Bu noktadan sonra kullanıcı dilerse bu esnada geri dönerek yeni uygulamalar indirmeye devam edebilmektedir. Bu uygulamalar indirme işleminin sona ermesinden sonra otomatik olarak uygulamalar kısmındaki yerini alacaktır.

Yorumları Görüntüle

1 yorum

  1. Burak Uçar dedi ki:

    Teşekkürler güzel anlatım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.