Android Uygulamaları Nasıl Yüklenir

Android program ve uygulama yüklemek biraz karışık gibi görünüyorsa da, aslında normal pc kullanıcısının hiç de yabancı olmadığı kadar basit bir işlemdir. Oyun ve bazı uygulamaların boyutlarının yüksek olması sebebiyle önden yüklenen bir apk dosyası ile indirmek istediğimiz uygulamanın yüklenmesini sağlıyoruz. Ardından yüklediğimiz uygulamaya girerek uygulamanın gerekli bileşenlerinin yüklenmesini bekliyoruz. Boyutlar bazen hayli yüksek olabildiği için uzun süreler yüklenmenin beklenilmesi gerekebiliyor.

Bir diğer yöntem olarak ki boyutları yüksek birçok uygulamanın yüklenmesi için çok daha kolay bir yol olan, Bilgisayar ve internetten indirdiğimiz uygulama dosyalarının telefona bir sd kart aracılığı ile iletmemiz.  İnternetten indirdiğimiz sd dosyasını Sd Card/Android/data yolunu izleyerek yerleştirdiğimizde, oyunu başlattığımız zaman bize “sd dosyası indirmek için internete bağlanılsınmı?” sorusunu sormadan direk uygulamayı çalıştırma olanağı buluyoruz.

Gameloft oyunlarını yükleyebilmek ise biraz farklı bir yol izlemenize neden olacaktır. Genel olarak tüm Android uygulamaları aynı şekilde yükleniyor ve kuruluyorsa da bir tek gameloft oyunları biraz farklılık göstermektedir.

Gameloft oyunlarının apk dosyasını indirdikten sonra, wifi’ yı kapatıp telefonumuzu uçak moduna getirmemiz ve ardından oyunu yüklemeye başlamamız gerekiyor. Oyun kurulumu bitince wifi açılsın mı? sorusunu bize yöneltilir bu soruya evet dedikten sonra oyunun diğer bileşenleri internet üzerinden inmeye başlıyor.

Gameloft oyunlarını bu şekilde kurmadığınız zaman oyun maalesef kopya hatası vererek çalışmaz. Bu basit kurallarla yükleme yapmanız durumunda ise hiçbir sorunla karşılaşmadan istediğiniz oyunu rahatlıkla telefonunuza yükleyebilirsiniz.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.