Android ve Chrome OS Birleşecek

9

Android işletim sistemiyle büyük bir kitleye sahip olan Google bunun üzerine aynı esneklikte Chrome OS isimli işletim sistemini de piyasaya sürmüştü. Bu sistemler her ne kadar birbirinden bağımsız ve farklı ortamlarda  olsalarda artık birleşerek ortaya senkron bir sistem çıkması sağlanacak. Hepimizin bildiği gibi Windows yeni çıkan 10. işletim sistemini akıllı telefonlar, masaüstü ve tablet bilgisayar için birleştirmiş ve tek sistem ile tüm alanlarda kullanım sağlamıştı. Buradan anlıyoruz ki Google da Microsoft firmasından feyz alarak böyle bir işe girişmeye hazırlanıyor.

Verilen tarihe göre 2017 yılına kadar Android ile Chrome OS birleştirilmiş olacak. Ortaya tam olarak ne çıkacağı ise henüz bilinmiyor. Bu birleşme projesinin hakkında önümüzdeki sene yapılacak olan Google I/O etkliğinde bilgiler sağlamış olacağız.

android-chrome-birlesme-e1446441744614

Bu haberle kullanıcılar acaba Chrome OS yok mu olacak sorusunu kafalarında sormaya başlamışlardı. Ancak böyle bir durum söz konusu olmayacağını ve Android uygulamalarının Chrome OS işletim sistemi üzerinden çalışacağını Google duyurmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.393 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.