Apple Windows Logosu ile Dalga Geçti

10

Apple, Windows’un kendi logosu yerine resmi sitesinde farklı bir logo kullandı. Bu durum ise halk arasında büyük bir dalga geçme olayı olarak algılanmış durumda. Apple’ın web sitesinde Takvim Destek bölümüne girildiğinde bu görüntü ile karşılaşıyoruz.

Yıllardır işletim sistemi alanında süren büyük kapışma hala son güncel olan OS X El Capitan ve Windows 10 arasındada devam ediyor. Kimi zaman davalar, kimi zamanda ince göndermeler ile birbirilerine meydan okuyan iki firma pazarda en iyi olmak için adete savaş veriyorlar. Geçmişe döndüğümüzde ilk masaüstü işletim sistemini üreten firmanın aslında Apple olduğunu görürsek şaşırmayız çünkü bu işi ilk gören ve üreten Steve Jobs idi. Bu durumu gören Bill Gates kendi şirketini kurarak ve buna Microsoft ismini vererek Pencereler adında bir yazılım üretmişti. Apple’dan farkı ise tüm bilgisayarlar üzerinde kullanılabiliyordu. Buda elbette tüm dünyada ilgi uyandırmayı başardı.

25o2P0

Her ne kadar büyük bir kitleye sahip olsa da hala Apple ile mücadeleye devam eden Windows için Apple’dan büyük bir gönderme yapıldı. Apple’ın takvim destek sayfasında yer alan logolara baktığımızda Apple’ın kendi sistemleri için hazırladığı logolar normal görünse de Windows için koyduğu logo oldukça komik durduğuna şahit olduk. Windows 8 ile gelen yeni logo oldukça şık ve düz bir tasarıma sahip ancak burada bir evin penceresi gibi bir logo koyulmuş.

Bu duruma Apple’dan bir tepki veya Microsoft şirketinden de henüz bir düzeltme gelmedi. Önümüzdeki günlerde durum hakkında detayları öğrenmiş olacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.393 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.