6 sene önce
6 sene önce

Article Marketing Nedir? Nasıl Yapılır ?

Article Marketing, makale yoluyla trafik kazandırmak olarak tanımlanabilir. Bu yöntemle yazılan makaleler her zaman doğru hedefe ulaşmanızı sağlayacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta künye bilgilerinizi açık olarak site ziyaretçilerine sunmanızdır. Size güvenen ziyaretçi aynı zamanda referansınız olacaktır. Site sahipleri için bu denli önemli olan Article Marketing, amacına ulaşmak için bir takım kurallar çerçevesinde yapılmalıdır.

1-Eklenen içeriğin veya makalenin başlığının ilgi çekici nitelikte olması gerekmektedir. Sitenizi ziyaret eden internet kullanıcıları öncelikle başlıkları okuyacak, işine yarayan ilgi çekici başlıklı makalelere öncelik verecektir.

2- Yazılan makale bilgi verirken aynı zamanda kolay okunabilir ve eğlenceli olmalıdır. Anlatılacak konu üzerinde geniş bilgiler verilmeli, sınırlı bilgi vermekten kaçınılmalıdır.

3- Dikkat edilmesi gereken bir başka nokta ise dil bilgisi ve noktalama işaretleri hatasıdır. Oluşturulan içeriğin tekrar okunarak, hatta okutarak eksiksiz bir biçimde oluşturulması gerekmektedir.

4- Yukarıda da bahsedildiği gibi künye bölümünün eksiksiz ve doğru olarak girilmesi doğru kullanıcıya ulaşmanızı kolaylaştıracaktır.

5- Aynı konu üzerinde yazılabilecek birden fazla makale amacınıza daha çabuk ulaşmanızı sağlayacaktır.

Oluşturulan içeriklerin yayınlanmaya başladığı andan itibaren arama motorları tarafından algılanacağı ve üst sıralarda yer alacağı bilinmelidir.

Bu Yazıyı Paylaşın

En Çok Okunanlar
Yazılarımızı hobi olarak alıp kullanabilirsiniz. Biraz emeğe saygı yaparsak çokta güzel olmaz mı?