Ayakkabı ve Kemer Uyumu İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

13

Günümüzde erkeklerin en büyük sorun yaşadığı ve ikilemde kaldığı konu ayakkabı ile kemer uyumu için terci edilecek modellerde yaşanmaktadır. Şık bir görünüm elde etmek için özellikle klasik giyimlerde ayakkabı, kemer uyumu çok önemlidir. Erkeklerde ayakkabı ve kemer uyumu daha çok klasik seçimlerde daha çok önem arz etmektedir.

Klasik giyim tercihlerde ayakkabı ve kemer uyumu için kemerde kullanılacak deri, kemerin rengi veya değerin materyali bile oldukça önem taşımaktadır. Ayakkabı, kemer uyumunda kemerde kullanılacak olan materyalin cinsi ile aynı materyalden olması görünüme şık bir detay katacaktır. Örnek verilecek olunursa kemerde açma bir deri kullanıldıysa belki bir ton koyusu ila bir ton açığı ile ayakkabıda kullanılacak açma deri ile şık bir görüntü elde edilebilir.

Klasik giyim için ayakkabı ve kemer seçimleri bu kadar büyük bir önem arz ederken daha spor giyim tercihlerinde bu kadar büyük bir önem arz etmemektedir. Bu konuda ayakkabı ve kemer arasında en az bir tane ortak nokta yer alması görüntüde bütünlük açısından yeterli bir tercih olacaktır.

Bu uyum şekline örnek verilecek olunursa misal giyim tercihinde kahverengi bir kemer kullanılmış ise altına ayakkabı olarak kahverengi bir mokasen ayakkabı doğru bir tercih olacaktır. Mokasen ayakkabı tercihi yerine yine keten bir ayakkabı tercih edilmesi farklı bir renklerde de olsa keten dokuma bir kemer oldukça hoş bir görünümün elde edilmesini sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.369 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.