2 sene önce
2 sene önce

Balık Tutmak Artık Balık Av Setleri ile Daha Kolay

Balık malzemeleri balık avı yapan kişiler ister profesyonel ister amatör olsun oldukça önemlidir. Kullanılan balık malzemeleri, balık avında başarıyı belirleyen en önemli unsurların başında gelir.

Balık kamışı özellikle balık avında başarıyı etkileyen en önemli detaylardan biridir. Balık avının başarılı olması için de en doğru ve kaliteli balık malzemelerini tercih etmek gerekmektedir. Her olta, her balık avı için kullanılmadığı için balık çeşitlerine en uygun balık oltasını tercih etmek gerekmektedir. Bunun için de avlanacak olan balığa en uygun oltaları tercih etmek gerekmektedir. Bu aşamada sadece doğru olta tercihi değil, en kaliteli ve dayanıklı oltaları da seçmek de en önemli unsurların başında geliyor. Bu sayede uzun süreler, aynı oltalar ilk günkü performansı ile kullanılabilecektir.

Balık Marketim üzerinden www.balikmarketim.com satın alacağınız her balık malzemeleri ve olta çeşitleri; güvenilir ve güvencesi olan, orijinal markalardır. Kaliteli ürünler için, farklı marka ürünleri kıyaslayabilir, cebinize en uygun ürünü, en kaliteli ve güvenli şekilde kolayca satın alabilirsiniz. Balikmarketim.com olarak yalnızca güvendiğimiz ve dünyaca tanınan markalar ile çalışıyoruz. Belirli bir sepet tutarı üzeri alışverişlerde ücretsiz karo avantajı yanı sıra, güvenli alışveriş ve peşin fiyatına taksit imkanları ile arzu ettiğiniz ve ihtiyacınız olan her ürüne kolayca ulaşabilirsiniz!

Olta Çeşitleri

Olta çeşitleri balık avı yapan kişilerin en çok araştırdığı konuların başındadır. Bunun yanı sıra olta çeşitleri mutlaka kaliteli olarak tercih edilmelidir. Bu özelliği ile maddi açıdan da uzun vadede daha karlı bir tercih olarak ortaya çıkar. Bu unsurun dışında olta makineleri genel olarak uzun vadeli kullanılan ürünlerdir. Bu sebeple de kaliteden ödün vermemek oldukça önem teşkil etmektedir.  Aksi durumda ise, kalitesiz ve hasarlı ürünler sebebiyle sürekli olta makinesini ya da olta takımını değiştirmek durumunda kalabilir, balıkçılıktan aldığınız keyfin yarıda kalmasına yol açabilirsiniz. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak için en mühim faktörlerin başında garantili, kaliteli ve kendini kanıtlamış yerlerden olta malzemelerini temin etmek gerekmektedir. Olta makineleri farklı amaçlar için farklı özelliklerde üretilmiştir. Görsel açıdan benzer olmayan bu malzemeler, farklı balık cinsleri ve farklı su özelliklerine göre tercih edilmelidir.  Bu aşamada mutlaka dikkat edilmesi gereken olta, farklı av ya da avlanma yöntemi için özel olarak dizayn edilmiştir. Olta çeşitleri genel olarak; surf, spin, jig, çıkrık, bait runner ve bait casting gibi sınıflara ayrılmaktadır.  Eğer ki balık avını çek-at yöntemi ile yapmayı tercih ediyorsanız;  spin makineye gereksinim duyacaksınız demektir. Ancak sazan ya da lüfer gibi balıklar için olta tercih ediyorsanız, surf makine çeşitlerine göz atmanız gerekir.

 

Bu Yazıyı Paylaşın

En Çok Okunanlar
Yazılarımızı hobi olarak alıp kullanabilirsiniz. Biraz emeğe saygı yaparsak çokta güzel olmaz mı?