Blackberry’ den Son Umut Telefonu

10

Yeni nesil akıllı cihazların hızlı gelişmekte olan teknolojinin sunduğu yeni nesil olanaklar ile çok daha yaygın ve çok daha sık bir şekilde kullanılmasına neden oluyor. Bu noktada günümüz modern teknolojisinin sunmakta olduğu yeni nesil akıllı cep telefonu pazarı, dünyanın her yerinde oldukça yoğu şekilde kullanılması nedeni ile oldukça aktif bir pozisyonda yer alıyor.

Bu kapsamda da özellikle dünyaca ünlü teknoloji markalarının geliştirmiş oldukları yeni nesil akıllı cep telefonu modellerinin kullanımına göre dünya genelinde oldukça geride kalan, Blackberry için endüstri analisti IDC dünya genelinde akıllı telefon market payının yıl sonunda yüzde 0.8′ e düşeceğine dair ön görüde bulunmuştu.

blackberry-windermere

Ayrıca 2018 yılında da bu payın sadece yüzde 0.3′ te kalacağına dair yorumlarda bulunmuştu. Ancak Blackberry dünya genelinde büyük bir hız ile devam etmekte olan kızgın yeni nesil akıllı cep telefonu piyasasında çekilme gibi bir düşünceyi kabullenmemiş görünüyor. Öyle ki çıkartacağı bir sonraki ürün ile akıllı telefon kullanıcılarının aklını bir kez daha çelmeyi amaçlıyor.

Windermere kod adlı ürün ile Blackberry biraz daha garip bir görünüme sahip olsa da özellikle klavyesinde dokunuş algılayıcısı da bulunmaktadır. Bu noktada da web tarayıcısı açıkken iken, normal bir akıllı telefon ekranında olduğu gibi, kullanıcılar ellerini yukarı ya da aşağı kaldırarak sayfada hareket edebilme imkanına sahip olabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.418 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.