Body Kit Ne Demek?

7

İnsanların çoğunlukla da erkeklerin arabalara olan tutkusu tartışılmaz. O kadar ki kimilerinin araçları için ekstra paralar harcaması söz konusu bile değildir. Hele de işin içine araç modifiyesi girince harcanan paralar dudak uçuklatır cinsten olur. Çoğumuz ‘’modifiye’’kelimesini duymuştur. Peki ya body kit? Bu kelimeyi ilk duyduğumda Body Kit Ne Demektir? diye düşündüm ve araştırdım.Aslında body fit modifiyeye ilgi duyanların yabancı olmadığı bir sözcük.Genellikle modifiyeye ilk başlayanların araçların da en önce yaptığı değişiklik body kit olurmuş.

Tamamen araca görsellik kazandırmak amacıyla, ön ve arka tampon, marşpiyeller ve spoilerdan oluşan bu set ayrıca aracın yüksek hızda rüzgara karşı olan direncini azaltıp, yere daha sağlam basmasını sağlar. Böylelikle aracın devrilme riski en aza düşer. Anlaşıldığı üzere, daha çok hız tutkunlarının tercih ettiği body kit setleri, aracın ağırlığının, hızını etkilememesi için genellikle fiber, karbon fiber veya plastik gibi hafif malzemelerden üretilir. Body kit genellikle iki çeşit yöntemle uygulanır. Bunlar hafif ve ağır uygulamalardır. Hafif uygulama, hazır kalıpları olan uygulama tekniğidir yani belli marka ve modeldeki bir aracın tüm özelliklerinin aynı marka ve model bütün araçlara uygulanması işlemidir.

bodykit

Ağır uygulama tekniğinde ise, body kit seti uygulanacak aracın resimleri bilgisayar ortamına aktarılır. Müşterinin istekleri doğrultusunda yapılan değişiklikler uygulanır.  Body fit kontrollü uygulanmadığında aracın performansını engeller. Bu konuda en çok dikkat edilmesi gereken nokta aracın, ağırlığını iyi hesaplamak ve buna uygun body kit malzemesi kullanmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.388 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.