Büyük Ekranlı iPhone 6 Plus Modelini Tanıtan Apple’a Samsung’tan Taş Geldi

11

    Dünya devi akıllı telefon, tablet ve bilgisayar firması Apple, gerçekleştirdiği özel bir etkinlikle iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modellerini görücüye çıkardı. 4.7 ve 5.5 inç ekranlı bu telefonlar, kısa süre sonra ön siparişle sunulacak ve Amerika, İngiltere, Fransa, Almanya gibi ülkelerde satışa çıkacak. Ülkemizde ise satışa sunulacağı tarih 26 Eylül olarak belirlendi.

Bilindiği üzere Apple, diğer firmalara göre daha farklı bir şirket. Önceden ‘yapmayacağız’ deyip de sonra yaptığı bazı şeyler de bu şekilde dikkat çekebiliyor. Tablet ve smart phone’larda son zamanlarda yapılan bir çok hamle, büyük ihtimalle kurucu Steve Jobs’un onay vermeyeceği hamlelerdi. Ancak Jobs vefat etti ve onun ardından Apple şirketinde de ister istemez değişimler oldu. Bu değişikliklerin en önemlileri arasında ise 4.7 ve 5.5 inçlik ekran boyutları gösterilebilir. Çünkü Steve Jobs, büyük ekranlı telefonlar hakkında bazı iddialarda bulunmuştu.

554990786216

Hatırlamak gerekirse, Apple şirketinin efsane kurucusu Steve Jobs, bundan birkaç yıl önce, 2010 yılında ‘kimsenin büyük ekranlı telefonları almayacağını’ iddia etmişti.  Buna paralel olarak zaten Apple şirketi de bu zamana kadar hiç 4 inçlik ekran boyutunun üzerine çıkmamıştı. Ancak 9 Eylül 2014 tarihinde yapılan duyurular, Apple şirketinin en büyük rakiplerinden olan Samsung şirketini harekete geçirdi ve Samsung şirketinin Filipinler Twitter hesabı, Steve Jobs’un bu sözünü Twitter’da hatırlatarak kişi ve kurumların fikirlerinin değişmesinin mümkün olabileceğine dikkat çekti. Tabii ki bu sözlerinde Galaxy Note 4’e de zemin hazırladı.

HTC de Dalga Geçti

    Cihazların bu yeni tasarımlarını beğenenler kadar beğenmeyenler de vardı. Özellikle Android cihazlara benzetenler yeni iPhone modelleri ile dalga geçtiler. Apple’ın rakipleri şirketler de bu fırsatı geri çevirmediler.

Bu şirketlerden ilk olanı Tayvanlı HTC oldu. Şirket resmi Twitter hesabı üzerinden Apple’a göndermede bulunan fotoğraflı bir tweet attı. HTC, yeni iPhone modellerinin kendi tasarımlarına benzediğini vurguladığı fotoğrafın altına, ‘daha büyük ekran, daha iyi performans, daha sade tasarım, partiye hoş geldin’ yazarak Amerikalı rakibine gönderme yaptı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.418 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.