5 sene önce
5 sene önce

Chrome 42’ den Sonra Android 4.0 Desteklenmeyecek

Teknoloji alanında yaşanan farklı yeniliklerin ve gelişmelerin hızı insanların başını döndürecek cinsten olduğu bu dönemde her gün yeni bir teknoloji ve yeni bir hizmet ile karşı karşıya kalınabiliyor. Özellikle de insanların modern yaşamda var olan gereksinimleri, istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda şekillenmekte olan yeni nesil teknoloji ile birlikte artık yaşamın pek çok farklı alanında kaliteli çözümlerden yararlanabilme fırsatına sahip olunuyor ki bu durumda günümüz modern çağında teknolojinin yaşamın önemli bir parçası haline gelmesine ve dünyanın her yerinde son derece yoğun şekilde kullanılmasına yol açıyor.

 

chrome

Son yıllardaki teknolojik gelişmeler yeni nesil akıllı teknolojinin yaşamın her alanında kendisine yer bulmasına ve dolayısı ile de günümüzde bu akıllı teknolojilere yönelik olarak yeni işletim sistemlerinin geliştirilmesine yol açıyor. Özellikle de günümüzün en özgür akıllı cihaz yeni nesil akıllı işletim sistemi olarak Android işletim sistemi öne çıkıyor. Android işletim sistemi modern teknoloji devlerinin hızlı gelişim ile her yeni performans ve donanıma sahip olan akıllı cihazın özelliklerini kullanıcıya en başarılı ve en etkili şekilde sunacak yeni özellikler ve performans ile yeni versiyonu aracılığıyla Android işletim sistemi sunuluyor.

Android işletim sisteminin neredeyse dört yıl önce piyasaya sürülen Android Ice Cream Sandwich işletim sistemi dahi artık yerini yeni versiyonlarına bırakarak etkisini kaybetmeye başladı. Öyle ki Google kendisinin geliştirdiği ve günümüzün pek çok testinde performans, hız ve pratik kullanım gibi konularda lider olan web tarayıcısı Chrome için bu işletim sistemindeki desteğini sona erdiriyor. Sürekli güncellenmeye ve geliştirilmeye devam eden bu iki sistem arasında uyum Chrome’ nin yeni versiyonu ile sona eriyor.

Buna göre Google Chrome 42 web tarayıcısı, Android Ice Cream Sandwich işletim sisteminde desteklenen en son Google Chrome web tarayıcısı sürümü olacak ve tarayıcının bundan sonraki sürümleri, sadece Android Ice Cream Sandwich işletim sisteminden sonra piyasaya sürülen Android işletim versiyonlarında çalışacak. Chrome 42’nin final sürümünün nisan ayının ortasına doğru piyasaya sürüleceği tahmin ediliyor.

Bu Yazıyı Paylaşın

En Çok Okunanlar
Yazılarımızı hobi olarak alıp kullanabilirsiniz. Biraz emeğe saygı yaparsak çokta güzel olmaz mı?