Chrome ve Firefox Karşılaştırması

4

İki başarılı tarayıcı hem özellikleri hem de arayüzleri bakımından hemen hemen aynı performansı gösteriyor gibi dursa da bazı detaylar ortaya çıktığında başarı grafiklerinde ufak oynamalar yaşanabiliyor. Biz de tarafsız bir şekilde Chrome ve Firefox’u karşılaştırdık ve seçimi size bıraktık. İşte Chrome ve Firefox hakkında ince detaylar ve ipuçlarının karşılaştırması.

Öncelikle bireysel teknolojinin önemli bir öneme sahip olmasıyla birlikte kişisel kullanım seçeneklerinin de önemi arttı. Bu konuda her iki tarayıcı da son derece başarılı bir profil çiziyor. Fakat Firefox kişisel görünüm ayarlarında gerek menü ve panel değişimleri, gerekse fazla tema içermesiyle bir adım daha önce.

Kullanım kolaylığı açısından her iki tarayıcı da aynı özelliklere sahip. Fakat iş arama detaylarına gelince Chrome kendini ön plana çıkarmayı başarıyor. Dünyaca ünlü bir arama motorunun programı olmak bu avantajı elde etmesini sağlıyor.

Hız konusunda son zamanlarda Firefox Chrome’un yakasına yapışmış olsa da liderlik hala Chrome’un elinde. Yine de arada çok büyük uçurumlar olmadığından bu seçim konusunda kullanıcıları çok fazla etkilemeyebilir.

Fakat iş eklentilere ve temalara gelince iki tarayıcı arasında yakın bir mesafe olduğu söylenemez. Hem kullanılabilirliği hem de çeşit açısından bolluğu ile Firefox Chrome’un epey ilerisinde.

İş güvenliğe geldiğindeyse Chrome’un imdadına Google SafeSearch yetişiyor ve böylece zararlı indrimeler ve siteler ayıklanıyor. Firefox ise klasik güvenlik önlemleriyle ekstra bir hizmet sunmuyor ve bu sebeple biraz geride kalıyor.

Sonuç kısmında ise daha teknolojik ve performans açısından daha önde duran tarayıcı Chrome gibi duruyor. Fakat Firefox eklentileri ile açığı kapatmaya ve her geçen gün kendini geliştirmeye devam ediyor.

Seçeneklerinize ve ihtiyaçlarınıza göre iki tarayıcıdan hangisinin daha iyi olduğuna karar vermek ise size kalıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.323 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.