5 sene önce
5 sene önce

Chrome’de Ufak İpuçları

İnternet zengin dünyası ile dünyanın her yerinde oldukça yoğun şekilde ilgi görüyor. Özellikle de günümüz modern çağının en yenilikçi ve günlük yaşamı kolaylaştırmakta olan avantajlar, yeni nesil imkanlar sunmakta olan teknolojik sistemler ile birlikte internet erişiminde de önemli avantajlardan yararlanılabiliyor. Bu neden ile de günümüzde internet kullanımı oldukça yoğun bir artış ile oldukça yüksek rakamlara ulaşmaya başladı.

Chrome

 

Son yıllarda büyük bir hız ile gelişmekte olan teknoloji ile birlikte internet kullanımında performansı arttıracak veya çok daha renkli bir internet gezintisi imkanı sunacak farklı özellikleri ve yenilikler internet kullanıcılarının beğenisine sunuluyor. Bir bilgisayar kullanıcısının internete erişim sağlayabilmesi için bir web tarayıcısına ihtiyacı bulunuyor. Günümüzde artık İnternet Explorer dışında dünyanın her yerinde olduğu yoğun şekilde kullanılmakta olan Mozilla Firefox, Google Chrome, Yandex ve Opera gibi çok sayıda farklı özelliklere ve farklı performanslara sahip olan web tarayıcılar bulunuyor.

Genel olarak bağımsız kuruluşlar tarafından ve teknoloji platformları tarafından gerçekleştirilen web tarayıcısı pratiklik, verimlilik ve performans gibi yönlerden oluşturulan kriterli testlerde başarılı sonuçlar sunan Google Chrome web tarayıcısı son dönemlerde çok daha yoğun şekilde tercih edilmeye başlandı. Günümüzün en çok tercih edilen web tarayıcılarından birisi olarak öne çıkan Google Chrome web tarayıcısının bazı kilit özellikleri var ki internet kullanıcısının işini kolaylaştıran ve internette daha renkli bir gezinti imkanı sunuyor. Bu neden ile de günümüzde oldukça yoğun şekilde tercih ediliyor.

Bazı pratik ipuçları ile Google Chrome web tarayıcısını kullanmak çok daha renkli ve zevkli hale geliyor. Bu neden ile de günümüzde oldukça yoğun şekilde tercih ediliyor. Temel matematik işlemlerini Chrome web tarayıcısının adres çubuğunda yapabilirsiniz. Üstelik Enter’ a basmanıza dahi gerek bulunmuyor. Benzer şekilde birimleri de dönüştürebilme imkanına sahip olunabiliyor.

Bu Yazıyı Paylaşın

En Çok Okunanlar
Yazılarımızı hobi olarak alıp kullanabilirsiniz. Biraz emeğe saygı yaparsak çokta güzel olmaz mı?