4 sene önce
4 sene önce

Çift Ekrana Sahip Telefon Türkiye’de

Akıllı telefonlar furyasında yeni bir dönem başladı artık. Çift ekrana sahip telefonlar! Evet yanlış duymadınız, bu telefonda çift ekran var. Ve artık Türkiye’ye de giriş yapmak üzere. E-mürekkepli ikinci bir ekrana sahip olan cihaz YotaPhone 2 Türkiye piyasasına hızlı bir şekilde girmeye hazırlanıyor.

Rusya’nın ürettiği ve ülkenin devlet Başkanı Putin’in de desteğini alan YotaPhone 2, e-mürekkepli özelliği ile dikkat çekiyor. Geliştirilen teknoloji ile birlikte e-mürekkep özelliği bulunan cihaz oldukça dikkat çekiyor. Rusya bu proje ile de kendisini bir nebze olsun ispatlamak istiyor diyebiliriz. Global pazarda büyük bir sükse yapmayı planlayan cihaz, binlerce kişinin dikkatini şimdiden çekmiş durumda.

Geçtiğimiz yıl tanıtımı yapılan telefon, Avrupa’nın bazı ülkelerinde satışa çıkacak. YotaPhone 2’nin en çok dikkat çeken tarafı ise arka tarafında bulunan ikinci bir ekran. Yakın bir zamanda Türkiye’de de satışa sunulacak olması bir çok kişiyi heyecanlandırmış durumda. Geçen sene tanıtılan ve Avrupa pazarına bu sene gelecek olan YotaPhone 2 kişiselleştirme özelliğinin yanı sıra elde tutulur ve hafif olması kullanıcıları cezbediyor.

Arka ekranı 4.7 inç büyüklüğünde olan YotaPhone 2’nin 540X960 piksel çözünürlüğü bulunuyor. Ön tarafında ise 5 inç büyüklüğe sahip. Full HD ve AMOLED ekranı bulunan cihaz, 2.2 GHz hıza sahip. İşlemcesi ise Snapdragon 801. Bunların yanı sıra cihazda 2 GB RAM ve arttırılamaz 32 GB dahili depolama alanı bulunuyor.

Kamera özelliklerine gelecek olursak ön kamerası 2.1 megapiksel çözünürlüğünde. Arka kamera pikseli ise 8 MP. Gücünü 2.500 mAh büyüklüğünde bataryadan alan YotaPhone 2, 144.9 x 69.4 x 8.95 mm boyutlarına sahip. Ağırlı ise 145 gram.

yotaphone-2-2(1)

YotaPhone 2 kablosuz şarj özelliğine de sahip. Android 4.4 işletim sistemi ile birlikte piyasaya sürülen cihaz, e-mürekkep özelliği kullanıldığı taktirde 5 güne kadar kullanım vaat ediyor. Her iki ekranda birlikte kullanıldığı zaman ise 3 gün boyunca kullanılabileceği söyleniyor.

YotaPhone 2’nin Türkiye satış fiyatı ise henüz belirsiz.

Bu Yazıyı Paylaşın

En Çok Okunanlar
Yazılarımızı hobi olarak alıp kullanabilirsiniz. Biraz emeğe saygı yaparsak çokta güzel olmaz mı?