Ciltteki Kızarıklık İçin Krem Önerileri

7

Her insan cildinde kusursuz bir görünüme sahip olmak ister. Bu yüzdende cilt bakımlarına kesinlikle ayrı vakitler ayırarak, birbirinden farklı cilt bakım uygulamalarını denemektedir. Ancak ciltte çeşitli etmenler kaynaklı olarak bir takım sorunlar ve pürüzler ortaya çıkabilir. Bunlar arasında da en yaygın olarak cilt kızarıklıkları görülmektedir. Cilt kızarıklarının belirli ve net bir nedeni bulunmamaktadır. Çünkü ciltte oluşan kızarıklıkların ortaya çıkmasında pek çok neden olmaktadır. Bu nedenler arasında da ani duygusal değişiklikler son derece etkili olması nedeni ile en baştaki nedenler arasında geliyor.

Özellikle de insanlar kızdıklarında, üzüldüklerinde veya heyecanlandıklarında vücutlarında yüksek düzeyde salgılanmaya başlayan adrenalin nedeni ile vücuttaki damarlar genişlemektedir.  Deride bulunan kılcal damarların genişleyerek bu damarlarda normalden daha fazla kan birikmesi sonucunda ciltte kızarma görülür.

Yüzde de bu damar ağının çok geniş ve yoğun olması da yüzde, kızarıklık oluşumu daha yoğun şekilde görülür. Ciltte yaşanan bu kızarıklık doğal bir nedenden kaynaklı ortaya çıkmaktadır. Ancak bunun dışında da ciltte kızarıklık oluşumları meydana gelebilmektedir. Bunlar arasında da dış etmenlere bağlı kızarıklardır. Özellikle alkol, çay, kahve, aşırı sıcak içecek ve yiyecekler insanların ciltlerinde kızarıklıkların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Bu gibi maddeler yoğun şekilde tüketilmekte ise kesinlikle sınırlandırılması gerekmektedir.

cilt-bakım-kremleri

Çok fazla mayalı yiyecek tüketenlerde de yüz kızarıklığına rastlanmaktadır. Kısıtlanmasında fayda vardır. Ayrıca baharatlı ve acılı tüketimi de kızarıklığa neden olmaktadır. Yine alerjik reaksiyon olan kişilerde alerji yapabilecek besinler azaltılmalıdır. Bunun dışında da ciltte yaşanan kızarıklıklar bir hastalığa bağlı olarak meydana gelebilmektedir. Ciltteki bazı kızarıklıklar vücuttaki başka bir hastalığın habercisi olabildiği gibi hastalıkların tedavisinde kullanılan bir takım ilaçlarda ciltte kızarıklığa yol açar.

Ciltte kızarıklığa neden olabilecek rahatsızlıklara yönelik kullanılmakta olan ilaçlar arasında diyabet, meme kanseri, osteoporoz, anjine ve hipertansiyon, kemik hastalıkları, prostat kanseri tedavilerinde kullanılan ilaçlar yer almaktadır. Cilt kızarıklıklarının kişiyi rahatsız ediyor olması ve özellikle de sosyal hayatı içerisinde son derece olumsuz etkilere yol açmakta ise tedavi edilmesi gerekmektedir. Bu noktada cilt kızarıklığının geçirilmesi için öncelikli olarak bu kızarıklığın nedenlerinin iyi bilinmesi gerekmektedir.

cilt-kremi-önerileri

Bu sebeplerin iyi bilinmesi halinde nedene bağlı olarak uygulanması gereken tedavinin de daha doğru şekilde seçilebilmesine olanak sağlayacağından daha etkili sonuçlar alınabilmesini sağlamaktadır. Günümüz modern tıbbı ciltte yaşanmakta olan kızarıklık sorunlarına yönelik olarak nedenlerini temel alan tedavi teknikleri ve ürünlerini insanlara sunmaktadır. Bu kapsamda da özellikle doktorlar ve uzmanlar tarafından ciltteki kızarıklara yönelik olarak kremler önerilmektedir. Günümüzde ciltteki kızarıklar için krem önerileri arasında özellikle de yatıştırıcı etkilerdeki kremler yer almaktadır. Domates, yulaf ve limondan yapılabilmekte olan domates maskesi gibi krem kıvamındaki maskelerde, yüzlerdeki kızarıklıkların giderilebilmesinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Cilt kızarıklığı için önerilen pudranın kesinlikle kullanılmaması gerekmektedir. Çünkü pudra, zaten kızarıklığa bağlı olarak hassas olan cildin tahriş olmasına neden olabilmektedir. Cilt kızarıklıkları için krem önerileri arasında uzmanlar genel olarak Oxyload Oxyload Classic, Enozone Ozonlu günlük bakım kremi gibi kremleri, ciltlerinde kızarıklar meydana gelen kişilere önermektedir. Bu gibi kremlerin düzenli kullanımı ile birlikte ciltteki kızarıklıkların kısa süreler içerisinde giderilmesi ve iyileştirilmesi sağlanabilmektedir.

Bu gibi kremlerin kullanımından önce cildin en iyi şekilde temizlenmesi de daha iyi sonuçlar alınabilmesine yardımcı olacaktır. Özellikle de Cyrene Aloe Vera yüz bakım toniği ve Ecowell yüz toniği gibi ürünler ile cildin temizlenmesi gerekiyor. Bu gibi ürünlerin dışında da tüm cilt tipleri için en ideal alkolsüz tonik olan Caudalie Moisturizing Toner rahatlıkla, cildin kızarıklık olan bölgelerinin cilt kızarıklığı için önerilen kremler kullanılmadan önce en iyi şekilde temizlenmesine olanak sağlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.383 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.