Dağcılık İçin Gerekli Malzemeler

18

Dağcılık, doğa düşkünleri için bir tutkudur aslında. Muhteşem manzara, sınırsız özgürlük ve adrenalin dağcılık sporu ile ilgilenen kişiler için vazgeçilmezdir. Doğa ile iç içe olmak, her adımda gökyüzüne biraz daha yaklaştığını hissetmek huzur verir insana. Üstelik uygun şartlar yaratıldığında yılın her mevsimi bu heyecan yaşanabilir. Tüm bunların yanı sıra dağ macerası zor koşullara sahiptir. Bu zor koşullar insan hayatını tehlikeye atabilecek boyutlara kadar çıkabilir. Dağda günlük yaşantınızı sorunsuz devam ettirebilmek için gerekli temel malzemelerin mutlaka temin edilmesi gerekir. Aksi halde ciddi sorunlar yaşanabilir.

 dağcılık

Dağcılık için gereken malzemeler nelerdir diye sorulacak olursa temel olarak ihtiyaç duyulan malzemeler ekte yer almaktadır.

1-      Kişisel malzemeleri: Dağ ayakkabısı, spor ayakkabı, tırmanma ayakkabısı, eldiven, bere, çorap, yedek iç çamaşırı, pantolon, şort, kazak, güneş gözlüğü, dudak kremi, güneş kremi.

2-      Kamp malzemeleri: Çanta ( sırt çantası, bel çantası ), tur kayağı, tur ayakkabısı, uyku tulumu, çadır takımı, pil, ampul, mum, harita, pusula, GPS, çadır ve altimetre.

3-      Teknik malzemeler: İlk yardım seti, tırmanış ayakkabısı, kask, tırmanış ipi, kaya çekici, kazma, buz çekici, kurtarma battaniyesi, çığ arama aleti, emniyet kolonu, barometre.

4-      Mutfak malzemeleri: Yiyecek pişirme seti, çatal, kaşık, bardak, baharat, kaplar, yeteri kadar yiyecek ve içecek, ocak, su şişesi, sudan etkilenmeyen kibrit, çakmak, çakı, termos.

5-      Temizlik malzemeleri: Havlu, sabun, diş macunu ve diş fırçası, tuvalet kağıdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.418 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.