6 sene önce
6 sene önce

David Helfgott 15 Nisan’da Türkiye’de

Türkiye’de son birkaç yıl içerisinde birbirinden ünlü şarkıcılar, müzisyenler ve diğer sanat dallarında usta isimler sanat aşıklarına eşsiz anlar yaşattılar. Dünyanın her yerinde ün yapmış dünyaca ünlü isimleri özellikle son birkaç yıl içerisinde çok yoğun bir şekilde ağırlamaya başlayan Türkiye’de bu konudaki beklenti de doğal olarak yükselmiştir.

Şimdilerde ise bu beklentiyi en başarılı şekilde karşılayabilecek türden bir ismin Türkiye’de sanat severlere eşsiz anlar yaşatacağı konuşuluyor. Bu isimin ise David Helfgott olduğu söyleniyor. Günümüz modern dünyasının en önemli piyanistlerinden birisi olan David Helfgott, çıkacağı son dünya turnesi kapsamında Türkiye’de de müzik severlere eşsiz anlar yaşatacak.

david-helfgott

Dünyanın bir numaralı piyanisti olarak gösterilen ve hayatının anlatıldığı Oscar ödüllü Shine isimli bir film bulunan David Helfgott, bu yıl 70. senesini kutlayan Yapı Kredi ana sponsorluğunda, Map İletişim ve Piu Music organizasyonuyla 15 Nisan 2014 tarihinde İstanbul Kongre Merkezi’nde vereceği çok özel konser ile hayranları ile bir araya gelecek.

Her gittiği ülkede müzikseverlerin yoğun ilgisiyle karşılanan David Helfgott ’ın konser biletlerine Biletix üzerinden kolay bir şekilde ulaşılabilmektedir. Helfgott ‘ın The Last Great Romantic, Rahmaninov isimli albümü 4 milyondan fazla satıldı. Ayrıca önemli kriterlerden birisi olan Billboard dergisi tarafından en başarılı klasik müzik albümü seçildi.

The Guardian gazetesi Helfgott için; Pavarotti futbol fanatiklerine operayı sevdirdi, David Helfgott da hayatı boyunca hiç klasik müzik konserine gitmeyecek olan insanlara piyanoyu ve klasik müziği sevdiriyor olarak bahsetmektedir.

Bu Yazıyı Paylaşın

En Çok Okunanlar
Yazılarımızı hobi olarak alıp kullanabilirsiniz. Biraz emeğe saygı yaparsak çokta güzel olmaz mı?