E-Ticaret Nasıl Yapılır?

Posted on

İnternet artık o kadar hayatımızın içine işledi ki, hemen hemen her türlü işimizi internet üzerinden görmeye başladık. Örneğin bankaların açtığı internet şubeleri sayesinde evimizden çıkıp banka şubelerinde çok uzun kuyruklarda sıra beklemek zorunda kalmadan birkaç tık ile hemen her bankacılık işlemini halledebiliyoruz.

Bununla birlikte bankacılığın internete girmesi birtakım avantajlar daha getirdi. Bunlardan en önemlisi ise hiç kuşkusuz e-ticaret sitelerinin oluşumu. E-ticaret siteleri adından da anlaşılacağı üzere internet üzerinden ürün satılmasına olanak tanıyan sistemler ile oluşturulmuş internet siteleridir. Basitçe bir işletmenin lokal olarak sattığı ürünleri e-ticaret sitesi üzerinde listeleyerek kullanıcıların beğenisine sunması ve çeşitli ödeme yöntemleri ile almasına olanak tanıması olarak işler bu sistem. Peki nedir bu ödeme yöntemleri?

e-ticaret

İnternetten alışveriş yapan kullanıcıların çoğu kredi kartını kullanır. Eğer siz de e-ticaret nasıl yapılır? Diyorsanız burayı dikkatli okuyun. Öncelikle hali hazırda pos cihazınızın olduğu bankaya gidip sanal pos hizmeti almak istediğinizi söylemelisiniz. Daha sonra bu sanal pos bilgilerini e-ticaret sisteminize entegre ettiğinizde müşterilerinizin internet üzerinden taksitli veya peşin olarak kredi kartları ile alışveriş yapabilirler. Bunun yanı sıra EFT / Havale ve Posta Çeki yöntemi ile de satın alma işlemi yapılabilir.

Ülkemizde son yıllarda artan e-ticaret çılgınlığı sosyal medyada da adından sıkça söz ettiriyor.

Bütün bunlar ışığında daha fazla insana ulaşmak ve daha çok ciro elde etmek için e-ticaret sitesi oluşturmak ve bu siteyi canlı tutmak elzemdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir