En Masrafsız Spor: Yürüyüş

9

Sağlık sorunlarımızın nedenlerinin başında hareketsizliğin geldiği kanıtlanmış durumda. Tansiyondan kiloya, şekerden kalp sorunlarının sebepleri fazla besin tüketip, tükettiğimiz besinleri yakmadan hareketsiz yaşamak. Teknolojinin getirdiği imkanlarla tamamen hareketsiz geçireceğimiz günlere doğru ilerlerken sağlık sorunlarımızın da hızla arttığını görüyoruz.

Özellikle ramazan ayında uzun süreli açlıktan sonra besin ihtiyacımızı kontrol edemeyerek, hızla tükettiğimiz yiyeceklerden sonra kendimizi hareketsiz bir şekilde günü tamamlamaya bırakıyoruz. Sağlığımızı kontrol altına almak için yapılacak en doğru iş ise egzersiz yapmak. Egzersiz yapmanın da en ucuz yöntemini de yürüyüş olarak belirtebiliriz çünkü diğer sporlara ayrı bir bütçe ayıramayabiliriz, fakat yürüyüş yapmak bu yönden oldukça maliyetsiz. Bu yönden günlük olarak yapacağımız hafif yürüyüşler hem beden hem ruh sağlığımız için oldukça faydalı. Belki işten gelirken otobüsten ineceğimiz bir önceki duraktan yürüyüş, belki iftar vakitlerinden sonra yapacağımız kısa yürüyüşler hem kilo sorunumuzu hem diğer sağlık sorunlarımızı en aza indirmede oldukça işe yarayacaktır hem de psikolojik olarak kendimizi iyi hissetmemizi sağlar.

yuruyus-spor

Gün içinde evde dahi olsak atacağımız fazladan adımlar bize olumlu yönde geri dönecektir. Yürüyüşlerimizde azdan çok adıma doğru olarak yapacağımız artış, bedenimize olumlu yönde değişim kazandıracaktır. Kaslarımızı korumada oldukça etkili olan yürüyüş, her gün düzenli yapıldığında enerjimizi en üst seviyeye çıkarmaya yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.387 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.