6 sene önce
6 sene önce

Erkekler Neden Beni Terk Ediyor

Hepimiz izlediğimiz dizilerdeki, filmlerdeki ve okuduğumuz romanlardaki aşık karakterlerin sahip olduğu ilişki gibi bir aşk düşleriz. Hiçbir zaman bitmeyecek her şeye, herkese inat dolu dizgin devam edilebilecek bir ilişkimizin olmasını hayal ederiz. Pembe panjurlu bir evimizin, gürbüz çocuklarımızın olmayacağını biliyor olsak bile her koşulda ve her durumda yanımızda onun olmasını düşleriz çünkü onu varlığı birçok şeyin yokluğunu kapatacaktır. Ancak bazen yukarıda saydığım özelliklerden en az birini barındırırsak ilişkimiz ters sokağa sapar, gidişat kötü olur, düşünemeyeceğimiz en korkunç film sahnesi gibi…

Üstelik bu sadece tek bir adam için değil ondan sonra gelecek kişiler içinde geçerli oluyor. Sürekli yarım kalan ilişkiler bizi terk eden adamlar ve yeni baştan dediğimiz anlar…

erkek-kadın-ilişkisi

Biz ilerletmeye çalışırken ilişkimiz tam anlamıyla “ karaya vuran gemi “ , “ağaca toslamış araba “ misalidir. Yapılacak hiçbir şey kalmamıştır, çünkü yanlış zamanda yanlış bir kişi seçimi yapmışızdır ve yarı yolda kalan yine biz olmuşuzdur. Peki, neden ilişkimiz bitiyor, terk ediliyoruz? Bizde bu yazımızda bunu ele aldık. Neden erkekler beni terk ediyor?

1) Erkekler Dominant Kızları Sevmiyor :

Aslında bu tür bayanları sadece erkekler değil hiç kimse yanında görmek istemez. Düşünsenize en basit bir örnekle evde yaptığınız her işe karışan anneniz “ bunu buraya bırakma kızım “ , “ bu bardağın yeri burası değil, odan neden dağınık? “ hepimiz bu tür cümleleri sık sık duymuşuzdur. Bu tür durumlarda söylediğimiz tek şey “ of yeter anne, ben çocuk değilim! “erkeklerde böyledir. Tıpkı minyatür çocuklardır. Yaptıkları her işe karışan, kendisini herhangi bir konuda sürekli yönlendiren kızları sevmezler, tavsiye duymak istemezler. Kendi özgürlük alanının kısıtlandığını düşünürler. Biraz esnek olun, bırakın istediği saatte arasın, mesajlarınıza cevap vermediğinde döneceği zamana kadar tekrar mesaj atmayın ve akıl vermeyin. Her şeyi siz düşünmeyin, o zaten her şeyin en iyisini kendisi ve sizin için yapacaktır. Bırakın bu işleri annesi yapsın siz değil.

2 ) Erkekler Yapmacık Davranan Kızları Sevmiyor :

Erkekler aslında olaylara yüzeysel bakmazlar ve aynı anda akıllarında kırk tilki dolaşır ve hiçbirinin kuyruğu ötekine dolaşmaz. Yani onlar her şeyi bizden daha ayrıntılı düşünürler yalnız sadece bilmemizi istemezler çünkü dengelerin değişeceğini çok iyi bilirler. O yüzden hangi konuda samimi olup, hangi konuda samimi olmadığımızı yüzümüze, mimik ve jestlerimize bakmadan şıp diye anlarlar ve yapmacık davranan kızları sevmezler. Hala telefonun ucundan konuşurken dudaklarını iki metre ileri doğru uzatıp “aşkitoooom beni seviyor musuuuuunn ? “ diyen kızlara gıcık olurlar. Bu tür kızlar çocukluk günlerine inerken, onlar arkalarına bakmadan kaçmak isterler.

3) Erkekler Aşırı Makyaj Yapan Kızlardan Hoşlanmaz:

Her bayan güzelliğini ön plana çıkarmayı sever, ister. Özellikle erkek arkadaşının yanında alımlı görünmek için saatlerce ayna karşısında büyük uğraş verirken, erkekler görüşmeye gitmek için sekiz dakikada hazırlanırlar. Maalesef biz bayanlar iki buçuk saatte ancak işimizin sonuna varıyoruz. Bizim yaptığımız bir diğer hata nedir biliyor musunuz? Biz bayanlar doğal görünmeyi aşırı makyaj yapmayla karıştırıyoruz. Bir erkeğin yanında istediği havalı, aşırı makyajlı, assolist edasında dolaşan bir bayanın varlığı, en son görmek isteyeceği kız modelidir. Çünkü o devir eskidi. Hiçbir erkek yolda yürürken karşıdan gelen insanların bakışlarıyla yiyeceği bir kızı koluna takıp yürümek istemez. Evet, alımlı, hoş, tatlı, sempatik ve derli toplu giyinmesini ister ama bundan ötesini asla.

4) Erkekler Ne İstediğini Bilmeyen Kızları Sevmez:

Ne istediğinizi bilin. O ilişki için, o erkek için ne istiyorsunuz, ne düşünüyorsunuz, kendinize itiraf edin ve ona göre bir karar alıp ilişkinize devam edin. Kararlı olun ve bu amacınızı gerçekleştirmek için usul usul ve kararlı adımlar atın. Önceki maddemizde ne demiştik ; “ erkekler minyatür çocuklardır. “ onlar istediğiniz şekle girmeye hazır hamur misalidir. Sadece sevip güvenebilecekleri doğru bayanın kendilerine gelmelerini istemektedirler. Çoktan değişmeye ve istediğinizi vermeye hazırdırlar. İstediğiniz “ yüzük takmak mı? “ emin olun sizden çok kendisi istiyordur ancak bunu korkularıyla o kadar çok bastırmıştır ki kendi bilincinde çok derinlerdedir. Ama istiyorsanız bunu çok güzel taktiklerle ortaya çıkarabilir, mutlu bir ilişki yaşayabilirsiniz. Bu sizin elinizde. Ne istediğinizi bilin otokontrolünüzü sağlayın. Erkekler kendisine karşı tutumunda sürekli değişen bayanları sevmez sadece bir yere kadar tahammül eder. Sonrasında ise, yavaş yavaş kaçar gider.

Bunlar dışında söyleyebileceğimiz birkaç tavsiye ;

Erkek arkadaşınızı kendi özgürlük alanında serbest bırakın, özgürlüğünü yaşasın. Çok söylenmeyin, her sorununuzu ona anlatmayın, onlar her şeylerini size anlatmazken siz kişisel özelinize kadar inip onunla paylaşmayın bu durumu. Hiçbir erkek “güzün abla “ olmayı istemez. Paylaşım alanlarınızı genişletmeyi öğrenin, sadece duygularınızı paylaşmayın. Onunla sadece sevgilisi değil, iş yerinden mesai arkadaşı olup işini konuşun, kardeşi ya da annesi olup ailevi mevzuları konuşun, iyi bir politikacı olmaya çalışıp aktüel konulardan konuşun veya spordan konuşun. Ona değer verdiğinizi hissedip her anlamda yetebileceğinizi düşünsün.

Biz bunları yapmadığımız sürece mutlu sonu göremeden yarı yolda kalmaya, terk edilmeye , “nerede, neden yanlış yaptım “ demeye mecbur olacağız.

Bu Yazıyı Paylaşın

En Çok Okunanlar
Yazılarımızı hobi olarak alıp kullanabilirsiniz. Biraz emeğe saygı yaparsak çokta güzel olmaz mı?