Facebook Ayrılıklara Sebep Oluyor

12

Hayatımızın artık birer parçası haline geldi Facebook. Sosyal medya ismini geliştiren ve çığ gibi büyüten ilk sosyal ağ olarak da adlandırabiliriz kendilerini. Bir çok pozitif yönü olsa da bir o kadarda negatif yönü var malesef. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki artık ilişkiler Facebook yüzünden bitiyor. Amerika’da yapılan bir araştırmada bunu kanıtlar nitelikte. Boston Üniversitesi‘nde bir araştırma yapılmış ve Facebook kullanan insanların eşlerini terk etme oranlarının daha fazla olduğu anlaşılmış.

Facebook kullanan ve kullanmayan insanlar kategoriye sokulduğunda ayrılma oranları arasında yaklaşık olarak yüzde 32’lik bir fark olduğu da tespit edilmiş.

facebook

Boston Üniversitesi’nde ki bilim insanlarının araştırmalarında 2008-2010 yılları arasında Amerika’nın 43 eyaletinde ki boşanma istatistikleri incelenmiş. Bu incelemeler sonucu boşanan çiftlerin Facebook kullanım oranının %100’e yakın olduğu tespit edilmiş. Sonuç olarak ise boşanan ve Facebook kullanan çiftlerin sayısı aşırı derecede fazla olduğu kanıtlanmış. Araştırmanın görevlisi James E. Katz “Yaptığımız araştırma sosyal medya kullanımının insan davranışlarına nasıl etki ettiğini incelemeye çalıştık” diye söylemiş.

Facebook artık bildiğin arabozucu olarak nitelendiriliyor. Ancak yinede ego tatmini ve kendini beğendirme psikolojik bir baskı yaratıyor insanlar üzerinde. Yapılacak tek şey var kullanmamak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.383 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.