Facebook Video Nasıl İndirilir?

10

Facebook, sosyal paylaşım siteleri arasında, uzun yıllardır birinciliği kimseye kaptırmıyor. Fotoğraf, yazı ve reklam paylaşımlarının yanında, video içerikleri de tercih edilenler ve takip edilenler arasında. İnternet kullanıcıları tarafından geniş kitlelere ulaşmanın en yaygın yöntemi Facebook üzerinden paylaşımlarda bulunmak, hiç şüphesiz. Ancak birçok kullanıcı, site içerisinde yayınlanan videoları kendi bilgisayarına nasıl indireceğini bilemiyor. İşte biz de bu konu hakkında sizi bilgilendirmek istiyoruz. Hem de herkesin yapabileceği, kolay uygulanabilir bir yöntemle.

            Facebook Video Nasıl İndirilir? Diye merak edenlerin, bunu yapabilmek adına birkaç adım izlemesi gerekiyor. İlk basamak olarak, bu amaca hizmet eden sitelerden birini ziyaret etmek gerekiyor. Çünkü yardımcı bir ‘download’, yani indirme programı olmadan, Facebook’ta bulunan bir videoyu bilgisayarınıza indirmeniz mümkün değil. Bu programların arasında en pratik ve iyi sonuç verenini bilgisayarınıza indirmek için, adresini ziyaret edip programı kurmanız yeterli. Kurulumu yaptıktan sonra ‘Facebook video download’ isimli oluşan kısa yolu açıyorsunuz.

komikvideolar

            Daha sonra Facebook sayfanızdaki videonun linkini ‘kopyala ve yapıştır’ (kopyalamak için Ctrl+c, yapıştırmak için ise Crtl+v) yaparak programa ekliyorsunuz. İşlem bittikten sonra, sağdaki ‘İndir’ butonuna bastığınızda, video bilgisayarınıza inmeye başlayacaktır. Bu işlem de tamamlandıktan sonra videoyu, ‘Belgelerim’ içindeki ‘Videolarım’ klasöründe bulabilirsiniz. Her defasında bilgisayarda klasörü aramak yerine, daha pratik olması açısından, klasörün kısa yolunu masaüstünüzde açmanızı tavsiye ediyoruz. Ve son olarak, iyi seyirler diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.388 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.