Facebook Zaman Tünelini İptal etme

15

Facebook geçtiğimiz aylarda Facebook Timeline adlı uygulamasını yayına almıştı. Facebook f8 adı da verilen Facebook zaman tüneli uygyulmasında, Profil arayüzümüz tamamen değişiyor. Önceki profil arayüzünde duvar, yorumlar, beğeniler sayfalar, son haberler gibi başlıklara bölümlenmiş profilimiz bu uygulama ile birlikte tamamen zaman akışı içinde gösterilmeye başlanıyor. Facebook zaman tüneli uygulaması aslında çok daha pratik kullanışlı, kişinin hayatındaki önemli anların bir özeti sanki! Çok zekice düşünülmüş olmasına rağmen Trük kullanıcılar Facebook zaman tüneli uygulamasını pek sevmediler. Çünkü Türk internet kullanıcısı alışkanlıklarından kolay vazgeçemiyor ve daha sade arayüzleri seviyor. Bu nedenle uygulamayı kullanan ancak bir türlü kaldıramayanlar var. Aslında yazımızın başlığı “Facebook zaman tüneli uygulamasını iptal etme” olmasına rağmen bazılarımız bu uygulamayı iptal edemeyecek! Henüz beta sürümünde olduğundan çok fazla değişikliğe izin verilmiyor. Ancak uygulama sayfasında uygulama dosyasını görebilenler için bu uygulamanın kaldırılabileceği müjdesini vermek istiyoruz. Şimdi Facebook zaman tüneli uygulamasını nasıl kaldırabiliriz ondan bahsedelim.

• İlk olarak https://developers.facebook.com/apps/ adresine giriyoruz.
• Ardından sol kısımda bulunan menüden zaman tuneli adlı uygulamayı bulun.
• Zaman tuneli uygulamasına girdikten sonra uygulamayı düzenle linkine tıklayın
• Alt sol kısımda uygulamayı sil butonu belirecek o butonu kullanarak uygulamayı kaldırabilirsiniz.

Not: Eğer uygulamalar sayfasında “no apps found” yazıyorsa uygulamayı iptal etmeden silmiş olabilirsiniz bu nedenle uygulamanız kaldırılamıyor olabilir.

Facebook Zaman Tüneli Uygulamasını kaldıramıyorsanız eski gönderilerinizi gizleyebilirsiniz. Yani her şeyiniz ortaya dökülmemiş olur. bunu yapmak içinse profil sayfanıza gidiyorsunuz profil resminizin altında “ yaptıklarımın dökümü” adında bir link bulacaksınız, bu kısımda iletilerinizin yanındaki işareti kullanaak dilediğiniz gibi kısıtlamalar yapabilirsiniz. Zaman tüneli uygulamasının tam stabil çalışması için biraz daha zamana ihtiyaç var. Çünkü sürekli güncellemeler yapılmakta…

2 yorum

  1. Turkuz dedi ki:

    Çok yararlı bi yazı olmuş. Özellikle son zamanlarda facebook kullanıcılarından çoğu zaman tünelinden memnun değildi. Burdaki yönergelerle umarım eski profillerine dönerler. Ben face kullanmadığım için deneyemeceğim.

  2. zbam dedi ki:

    Henüz zaman tüneli ile başım belada değil ama faydalı bir yazı olmuş. Gerçekten çok itici şu zaman tüneli olayı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.323 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.