6 sene önce
6 sene önce

Fire Phone Ucuza Satılıyor!

Akıllı telefon piyasasında hemen hemen herkes artık üretime geçmiş bulunuyor. Pazar’da başarılı olan oluyor olamayan ise malesef batıyor. Bildiğiniz gibi Amazon’da bir süre önce bir akıllı telefon çıkarmıştı. Büyük ümitler ile piyasaya çıkan Amazon’un akıllı telefonu Fire Phone 2 ay önce piyasa’da yerini almış idi.

Amazon bilindiği gibi dünyanın ilk e-ticaret ve alışveriş sitesi. Yüz milyonun üzerinde kullanıcıya sahip olan Amazon, ürettiği ve piyasaya çıkarttığı telefonuna karşı ilginin çok büyük olduğunu düşünüyor idi. Ancak bu ön görü malesef yerini hayal kırıklığına bıraktı.

2 ay gibi uzun bir süreçte 26 bin satış rakamına ulaşan telefon’da değişiklik yapılacak. Satış stratejisi değişecek olan cihaz artık ucuzdan satılacak. AT&T ile ve kontratlı olarak 32 GB’lık modelinin 99 sent’e satılması konusunda anlaşıldı. Kullanıcılar 64 GB’lık ürün için ise 99 dolar ödeyecek.

fire-phone

Milyonlarca kullanıcısı olan ve bu sektörde başarılı olmayı hedeflerken hayal kırıklığına uğrayan Amazon, bu strateji ile daha farklı başarılar bekliyor.

Bu Yazıyı Paylaşın

En Çok Okunanlar
Yazılarımızı hobi olarak alıp kullanabilirsiniz. Biraz emeğe saygı yaparsak çokta güzel olmaz mı?