Gece İçin Göz Makyajı

12

Bayanlar için makyaj vazgeçilmezdir. Makyaj için ise göz makyajı. Göz makyajı içinse vazgeçilmez olan; Gece için göz makyajıdır… Bir bayanın en çok sevdiği unsurlardandır makyaj. Özel bir günde, gecede, iş yemeğinde, arkadaşlarla çıkılan akşam gezmesinde, günlük yaşamında her zaman kadınların bir parçası olmuştur. Sıradan gibi gözükür ama çok önemlidir. Ten renginin uyumuna, makyaj malzemelerine, renk uyumuna, yüzle olan uyumuna çok iyi dikkat etmek gerekir. Çok detayı vardır makyajın. Bir makyajın en çarpıcı, dikkat çekici yanı ise tartışmasız göz makyajıdır.

Bu yazımızda anlatmak için seçtiğimiz konu gece için göz makyajı olacak.

Kuşkusuz bayanların dışarı çıkmadan önceki hazırlığı en az gecenin devamı kadar zevk veriyordur onlara. Kıyafet seçimi, saç yapımı, makyaj yapımı, parfüm seçimi gibi detayların hepsi ayrı zevkli ve önemlidir. Gece için göz makyajının anlatımına geçmeden önceki diğer hususlarda birkaç tüyo verebiliriz. Öncelikle cildiniz pürüzsüz ve temiz olmalıdır. Sivilce kızarıklık gibi göze batan kusurlar varsa kapatıcı yardımıyla bunları gizleyebilirsiniz. Buna dikkat ettiğiniz taktirde makyajınız daha güzel ve düzgün gözükecektir.

Gelelim yazımızın asıl konusuna; Genel olarak gece için göz makyajı denildiğinde insanların aklına ilk gelen dumanlı, puslu görünümlerdir. Ama gece için olduğu için daha çılgınca ve cesurca makyajlar da yapılabilir. Nasıl mı? Anlatalım… Bunun için takma kirpik kullanarak çok farklı ve dikkat çekici bir görünüme sahip olabilirsiniz. Eğer takma kirpik kullanmaya karar verdiyseniz seçiminizi renkli ve farklı olan takma kirpiklerden yapabilirsiniz. Göz makyajınızı ten rengi bir far, düzgünce çekeceğiniz eyeliner ve gözlerinizin iç kısmına süreceğiniz siyah kalem ile tamamlayabilirsiniz. Eyeliner için daha çılgınca bir önerimiz de var, neon eyeliner! Yaz geceleri için daha dikkat çekici, çarpıcı ve renkli…

gece-göz-makyajı

Eğer daha sade ve yukarıda belirttiğimiz gibi dumanlı, puslu bir göz makyajı elde etmek istiyorsanız aşağıdaki önerilerimizi izleyebilirsiniz. Sade makyajınıza gözlerinizin iç kısmına siyah kalem çekerek başlayın, bu işlem gözlerinizin beyaz olan kısmıyla harika bir uyum oluşturacak ve gece için uygulayacağınız makyajınıza güzel bir geçiş sağlayacak.

 İkinci işleminiz ise üst göz kapağına kalem çekmek olacak. Bunun için üst kirpiklerinizin diplerine içten dışa doğru artacak düzgün bir hat çekebilirsiniz. En kalın olan dış köşeyi elinizle veya bir sünger yardımıyla dağıtarak puslu bir görünüm elde edebilirsiniz. Sonrasında toprak rengi farınızı göz kapaklarınıza uygulayınız.

gece-göz-makyaj

Üçüncü işleminiz gözlere aydınlık bir görünüm kazandırmak. Bunun için ışıltılı beyaz göz farı kullanacağız, zevkiniz ve ten renginize göre gümüş ya da altın tonlarını da tercih edebilirsiniz. Farınız ile göz pınarlarınıza hafif ve küçük dokunuşlarda bulunun. Bu işlemin ardından aydınlatıcıyı elinize alın, şakaklarınızdan elmacık kemiklerinize doğru dikkatlice sürün. Son olarak gözlerinize fırçayı dikey tutarak maskaranızı uygulayın. Kuruduktan sonra kirpiklerinizi kıvırmak için özel tasarlanmış aletleri kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.323 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.