Gelin Başı Saç Modelleri 2012

24

Bütün bayanlar hayatlarının o en özel gününde kusursuz olmayı arzu ederler. Gerek gelinlik seçimleri, takı ve akseuarlar kombinleri ve özelliklede gelin başı saç modelleri konusunda sıkı araştırmalar yaparlar. Yüzlerce gelinlik modelini incelerler, kendilerine en uygun model üzerinde bütünlük kurmaya çalışırlar.

Sizlere bu yazımızda gelin başı saç modelleri konusunda ve hangi yüze hangi gelin saçı modeli seçilmeli konusunda bilgiler vereceğiz. Aşağıda çeşitli gelin başı saç modellerinin bulunduğu galerimize göz atmanızı tavsiye ederiz. Sizler için birbirinden güzel gelin başı saç modellerini bir araya topladık.

Hangi yüz tipine hangi gelin saçı modeli yapılmalıdır ?

Yüz şekillerine göre, ideal saç kesimleri.

Yuvarlak yüz hatlarına sahip gelin adayları; saçınızın volümünü yüksek tutacak modelleri tercih etmenizde fayda var. Öne doğru kesilmiş saç modellerini deniyebilirsiniz.

Kare yüz yapısına sahip gelin adayları ; Kare yüz tipleri genel anlamda sert bir ifadeye sahiptir. Yüzünüzdeki bu ifadeyi yumuşatmak için yuvarlak kesim saç modellerini deniyebilirsiniz.

Dikdörtgen yüz ; Şakak kemiğinizi örtecek şekilde kesimler ile dengeli ve uyumlu saç modellerini tercih etmelisiniz.

Üçgen yüz hatlarına sahip gelin adayları; Yine saçı azaltarak şakak kemiğindeki bölgeden saç tepesine doğru volümü arttırarak saçınızı kestirmenizde fayda var.

Baklava tipi yüz hattına sahip gelin adayları; Baklava tipi en meşhur yüz biçimidir. Saçınıza uzun, kısa, düz, dalgalı, kahküllü modelleri uygulatabilirsiniz.

Yüz tipine göre saç şeklini, saçınızı kestirirken kuaförünüze danışarak, yüzünüzü mü, saçınızı mı ön plana çıkarmak istediğinizi belirtmelisiniz. Kilo, boy, giyim tarzınıza uygun modellere yönelmenizde fayda var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.393 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.