4 sene önce
4 sene önce

Giyilebilir Teknoloji Ürünleri: Akıllı Saatler

Akıllı telefonlar hayatımızın her alanında kullanabildiğimiz cihazlara dönüşmüş durumda. Öyle ki faturalarımızı internet üzerinden ödeyebiliyor, okul kaydımızı yapabiliyoruz. Bunun gibi örnekler çoğaltılabilir. Teknoloji firmaları telefonların yanında bir de saatler geliştirdi ki sahip oldukları özellikler ile şaşırtıyorlar. Firmaların ürettiği akıllı saatleri listeledik. En iyisini seçmek ise size kalıyor.

1.Samsung Galaxy Gear S

Samsung’un geliştirdiği bu saat akıllı telefonlarla neredeyse aynı özelliklere sahip. Mesaj gönderip alabiliyor, arama yapabiliyor, ekranında kalp atışlarınızı gösterip hava durumunu haber verebiliyor. 3G radyosu da bulunan saat aynı zamanda mp3 listesi hazırlayabilme imkânı da sunuyor. 2 inçlik süper AMOLED ekrana sahip olan saatin tek eksiği kamerasının olmaması.

2-Apple Watch

Teknoloji devlerinden olan Apple ürettiği iPhone modelleri ile listenin daima zirvesinde yer almayı başarıyor. Bu başarısını yeni teknolojiler ile perçinlemek isteyen şirket Apple Watch adındaki akıllı saatleri geliştirdi. Apple Watch ile birçok özelliğe bir arada ulaşabilmek mümkün.  Mesaj gönderip alabilir ve istediğiniz kişiye çağrı göndererek iletişime geçebilirsiniz. Apple’ın CEO’su Tim Cook “gideceğiniz oteli sizin için bulup kayıt yaptırabilir, otele vardığınızda saati oda anahtarı gibi kullanabilirsiniz” diyor. Bunun yanında saatinizle iPhone telefonunuza Wi-Fi ya da bluetooth yoluyla bağlanabiliyorsunuz.

3-Seiko Kinetik Saat Teknolojisi

Seiko ilk kinetik sistemini kullanan ve bu şekilde saat üreten firmadır. Yirmi yıldır kinetik teknolojisine sahip saatler ile dünyanın en çevre dostu ve uzun ömürlü saatleri geliştiren firma kullanıcıları memnun etmeyi başardı.  Özelliklerine gelecek olursak; kişinin bilek hareketleri sonucunda kol saati için elektriksel bir enerji meydana gelir. Zaman erteleme seçeneği ile birlikte dört yıl süresince kullanılmasa dahi saati doğru olarak size gösterebilir. Enerji tasarrufu sağlar ve 2100 yılına dek takvim hesabı yapabilir.

Bu Yazıyı Paylaşın

En Çok Okunanlar
Yazılarımızı hobi olarak alıp kullanabilirsiniz. Biraz emeğe saygı yaparsak çokta güzel olmaz mı?