Google+ ‘ dan tasarım güncellemesi – Video

23

Google’ın Facebook’a rakip sosyal ağı olarak nitelendirilen Google+ tasarım güncellemesi geldi. Bugün baktığımızda Google+ ‘ nın tasarım değişiklikleriyle karşımıza çıktığını görüyoruz. Yeni tasarımla birlikte gelen yeniliklerde Hangouts görüntülü görüşme sisteminin daha çekici hale getirildiğini ve daha fazla özelleştirilebilir bir kullanıcı arayüzü elde edilmeyi amaçlayan tasarımın olduğunu söylemek mümkün. Aynı zamanda çevreler içinde paylaşım araçları ön plana çıkarılmış.

Google’ın sosyal ağ servisinden sorumlu başkan yardımcısı Vic Gundotra, tasarımı değişen sosyal ağ sitesinin kullanımı daha kolay ve daha güzel hâle geldiğinin altını çizdi. Daha önce sayfanın üst bölümünde, Google+ logosunun hemen yanında yer alan navigasyon bağlantıları yeni düzende “dinamik bant” olarak nitelendirilen ve sayfanın solunda bir sütun şeklinde konumlanan bölümde gösteriliyor.

“Ana Sayfa”, “Profil”, “Keşfedin”, “Videoyla Sohbet”, “Fotoğraflar”, “Çevreler”, “Oyunlar” ve “Sayfalar” şeklindeki uygulamaları bu bant üzerinde dilediğiniz gibi konumlandırabilirsiniz. Yapmanız gereken herhangi bir uygulamayı seçip fare yardımıyla sürükleyip bırakmak. Bant sadece belli sayıda uygulamayı alıyor, bu nedenle en sık kullandıklarınızı bant üzerinde görünecek şekilde konumlandırabilir, diğerlerini de adı üstünde “Diğer” bölümü altında bulunacak şekilde yerleştirebilirsiniz.

Video da daha detaylı görebilirsiniz. İşte Google+’daki Yenilikler ;

Hangout olarak bildiğimiz videoyla sohbet bölümü yeniliklerle birlikte çevrelerdeki insanlardan gelen ve sürekli yenilenen davet listesi, her türlü genel ve canlı yayınlanan video sohbete hızlı erişim, popüler videoyla sohbetleri takip etmeye olanak sağlayacak bir ilan panosu kazandı. Bu arada siz Google+ içinde gezinirken sağ taraftaki video sohbet sütunu da sizinle birlikte gelecek ve o an için Google+ üzerinden sohbete elverişli olan çevrenizdeki kişileri görebileceksiniz.

Video: Google+ Dinamik Bant

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.394 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.