Google Online Müzik Servisi Songza’yı Satın Aldı

11

Google, bir yandan kullanmadığı servislerini kapatırken diğer yandan ise geleceğe açık umutlu servisleri birer birer satın alıyor. Son olarak gün içerisinde Songza adlı online müzik dinleme servisini satın alan Google, farklı tarzda işler yapma yolunda ilerliyor.

Geçtiğimiz Haziran ayı döneminde Google ve Songza ile ilgili teknoloji bloglarında bir sürü haber çıkmıştı. Ancak bu haberler ne kadar doğru olduğu tartışılıyordu. Anlaşma şuan için kesinleşmiş durumda. Değeri şirketler tarafından henüz paylaşılmasa da Songza online müzik servisi artık Google’ın. TechCrunch adlı techno blog adresi konu ile ilgili olarak Songza’nın başka şirketlerden de teklifler aldığını ve bu nedenle fiyatının da 15 milyon doların çok daha üstünde olabileceğini söylüyor. Şuan için anlaşılan fiyat 15 milyon dolar.

Apple’ın Beats’i satın almasından sonra ki Google’ın hamleleri doğal olarak karşılanıyor. Apple bilindiği gibi Beats’e tam tamına 3 milyar dolar vermiş idi. Çevrim içi müzik servisini Songza ve Google iş birliği ile artık duyabiliriz.

songza-google

Google, dijital müzik dünyasında henüz başarılı olamadı. Aldığı servisler de onu mutlu etmedi. Bakalım Songza ne kadar etki edecek Google’a işe yarar mı yaramaz mı bilinmez ama Google’ın yaptığı işlere bakılırsa emin adımlarla doğru yolu bulacağını söyleyebiliriz. I Love Google.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.387 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.