Google, Spotify Müzik Servisini Satın Alıyor

10

Google her yere saldırmaya devam ediyor. Dünyanın en büyük internet şirketlerinden olan Google firması yeni servislerini açıp kapatarak ilklere imza atıyor. Geçtiğimiz yıllarda bir çok servisini de böylece büyük hevesle açıp tekrar kapatan Google’ın ne yaptığını anlamak gerçekten zor. Ama yinede vazgeçmeyen dev şirket, Apple’ın geçtiğimiz hafta Beats Audio’nun satın alınması üzerine bugünde Google firmasının Spotify’i satın alması gündem konusu oldu. Google, sanırım iyice eteklerini tutuşturdu.

Google’ın dev hamleleri her ne kadar çok konuşulsa da ileriye dönük bir şey yapılamıyor. Bir türlü işlerini tam olarak tutturamayan firma, Apple’ın almış olduğu Beats Audio’dan sonra ilham olarak Spotify müzik servisini alarak bakalım ne gibi değişiklikler yapacak. Apple’a karşılık olarak Pandora veya Spotify firmasını satın alacağı öne sürülen bu haber firmalardan bir tanesini satın alarak hem Apple firmasına karşı elini güçlendirmiş olacak, ayrıca müzik dünyasında kendine yer bulması da bekleniyor.

spotify

Google’nin kendine müzik dünyasında başarı bulması için firmayı yakın zamanda satın alması beklentiler arasında. İlerleyen zamanlar ne gösterir bilinmez ama bunu da yüzüne gözüne bulaştırırsa Google, epeyce zor toparlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.418 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.