Google Tablet ertelendi

17

Google, arama motoru özelliğinden daha çok başka kulvarlar da da yarışıyor. O kulvarlardan bir tanesi ise tabletler. Tablet bilgisayarlar artık daha çok popüler olduğu için Google ‘ ın bu sektöre de el attığını söyleyebiliriz. 2015 yılında tablet bilgisayarların daha çok yaygınlaşacağı varsayımını da eklemek gerekiyor.

Tablet yarışında Google ‘ ın da adının geçtiğini geçtiğimiz aylarda blogumuzda duyurmuştuk. Tabletlerde başarı elde etmek isteyen Google ‘ ın tableti gelen haberlere göre ertelenme yönünde. “Proje çevrelerine yakın” kaynaklardan alınan bilgilere göre, Asustek’le ortak üretilmekte olan tablet esasen Mayısta piyasaya sürüleceği idi. Ancak Google’ın bazı özelliklere ince ayar yapma talebi sebebiyle, çıkış tarihi şimdilik Temmuza ayına kaydırılmış haberleri gelen bilgiler dahilinde. Gecikmenin bir diğer nedeni ise, cihazın fiyatını 249 dolardan en yakın rakibi olacak olan Kindle Fire’ın 199 dolarlık etiketine daha yakın bir yerlere çekmek olduğunu söyleyebiliriz.

Google tabletin 7 inçlik bir ekranı, içinde ise dört çekirdekli bir Nvidia Tegra ile Android 4.0 Ice Cream Sandwich sürümü olduğu da söyleniyor. Dezavantajlarından bahsedecek olursak Google Tablet ‘ in 3G ya da 4G bağlantısı yok, sadece kablosuz internet erişimi var.

2 yorum

  1. pırlanta dedi ki:

    7 inç olunca ipad’e rakip olmaktan çıkıyor tabi. 7 inçlik tabletleri farklı bir kategoride ele almak lazım.Ama bence piyasada yeterince tablet var.

  2. acemiyiz dedi ki:

    keşke çıksaydı almaya kararlıydım okadar takip ettim. boşuna

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.394 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.