Google Ucuz Telefonlar Üretecek

13

Google geçtiğimiz hafta bir konferans yapmıştı biliyorsunuz. Bu konferansta ise birbirinden farklı servisler ve detaylar kullanıcıya sunuldu. Google’ın konferansta ki en dikkat çekici sunumu ise ucuz akıllı telefonlar oldu. AndroidOne adı verilen program sayesinde 100 dolardan daha düşük fiyatlara gelişmekte olan ülkelere cihaz satılacak.

Geçtiğimiz hafta da bunun bir haberini yazmıştık sizlere. Micromax, Karbonn ve Spice adlı şirketlerin ortaklaşa aldığı bir karar ile birlikte artık ucuz telefonlar üretilip gelişmekte olan ülkelere servis edilecek. Google I/O etkinliğinde Micromax’in ürettiği 4.5 inçlik ekrana sahip olan cihaz ve çift sim kart desteğine sahip, FM radyosunun yanı sıra SD kart desteği olan telefonlar konferansta tanıtıldı.

google-dan-ucuz-telefonlar-geliyor

100 dolar gibi bir fiyat ile piyasaya girmeye hazırlanan cihazlar için bu fiyat gerçekten cuzi. Hemde Google gibi dünyanın şuanda bir internet olarak bir numaralı konumunda bulunan şirketin böyle telefonlar üretmesi ve gelişmekte olan ülkeler için piyasaya sunması harika bir haber.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.418 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.