Google’ın Sosyal Ağ Servisi Kapanıyor

7

Malesef Google, sosyal ağ konusunda yanlış kararlar neticesinde istediğine kavuşamadı. Bir çok kez oluşturduğu yenilikçi sosyal ağ servislerini kapatmak zorunda kalan Google, bir yenisini daha kepenk kapatma kararı aldığını duyurdu. Bu hüzün dolu haber malesef Google’dan. 2004 yılında Google’da çalışan Türk yazılımcı Orkut Büyükkökten’in geliştirmiş olduğu ve kendi adını verdiği sosyal ağ Orkut bundan böyle yayında olmayacak.

Sosyal ağ denilince neler yapabileceğimizi düşünürsek Orkut’ta da bunları yapabiliyorduk. Kullanıcılar keyifli vakit geçirip oyun oynamak ve birbirleri ile iletişimi sağlaması amacıyla geliştirilen Orkut servisi Google’ın yaptığı açıklama ile birlikte kapanacağı duyuruldu. Latin Amerika’da başarıya ulaşan platform sonu olmayacağı için kapatılma kararı alındı.

google-orkut

Orkut, Google’ın ilk sosyal ağ serivisi olarak karşımıza çıkmıştı. 30 Eylül 2014 itibari ile yayınına son verecek olması biraz üzücü. Kullanıcılar Google Takeout servisi aracılığı ile 2016′ya kadar Orkut’taki verilerini transfer etme imkanına sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.323 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.