Göz Seğirmesi Hastalık mıdır?

8

Günümüzde sıkça duyduğumuz “göz seğirmesi” başlığı altında sizleri bilgilendirmek istedik. Sizde bilirsiniz ki pek çok insan bu durumdan oldukça şikâyetçi ve hastanelere gittiklerinde de istedikleri sonuca bir tür ulaşamamışlardır. Göz seğirmesi diye adlandırdığımız şey kimine göre gıcıksı bir istem dışı hareket, kimine göre olağan bir şey, kimine göre ise psikolojik bir hastalık. Bu konu hakkında sitelerde hep aynı bilgilere ulaşırız. Tıptaki ismi nedir, Göz Seğirmesi Hastalık Mıdır, hangi sebeplerden dolayı oluşur, tedavisinde hangi ilaç kullanılacağı gibi birçok soru-cevap. Peki, bunlar çözüm getiriyor mu? Hadi gelin biz burada göz seğirmesini her ne olarak adlandırıyorsanız o şekilde çözümüne varalım.

Öncelik olarak şunu aklımızdan çıkaralım ki; göz seğirmesini herhangi bir batıl inanca bağlamamalıdır. Sağ gözün seğirmesi sağlık, sol gözün seğirmesi varlık gibi… İlk öncelikle göz neden seğirebilir diye bir düşünelim. Bu tedaviyi doktor değil, biz çözelim. Şimdi maddeler hâlinde sebepleriyle bir göz atalım.

göz-seğirmesi

1-      Genellikle iş çıkış saatleri seğirdiğine göre; Göz yorgunluğu veya stres olabilir.

2-      Bazen bir yerlere daldığımız da seğirdiğine göre; Göz hareketsizliğinden olabilir.

3-      Kahve ve alkol tüketiminden sonra seğirdiğine göre; sinir sistemini harekete geçiren maddelerden olabilir.

4-      Göze mikrop kaçtıktan bir süre sonra seğirdiğine göre; tozlu ortamlardan kaynaklanıyor olabilir.

Yukarıda görmüş olduğunuz maddelerden yola çıkarak göz seğirmesine çözüm bulabiliriz. Örneğin; göz yorgunluğu veya stres dediğimiz zaman direk aklımıza uyku gelir. Bu da günde düzenli uyku alışkanlığını kazanmak demektir. Farklı olarak kahve ve alkol üretiminden kaynaklandığını söyledik. Buna da çözüm olarak, bu maddelere kısıtlama koyarak seğirmede bir azalma olup olmadığını inceleyebiliriz. Sizde kendi çözümünüzü üreterek kendi cefanıza devam bulunuz. Unutmayınız ki göz seğirmesi herhangi bir hastalık değildir. Vücudun gereksinimini eksik alması, göz yorgunluğu, göz kuruluğu vs. gibi alışkanlıkların devamlılığıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.418 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.